آغاز هفته وحدت
1394/09/29 15:40:00
سرویس سیاسی
احمدی:

مصوبه اخیر آمریکا نشان دهنده عدم پایبندی این کشور به تعهداتش است/لزوم عکس العمل مناسب از سوی وزارت خارجه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بار دیگر با چنین تصمیماتی این موضوع را در عمل مشخص کردند که عهد شکن بوده و به تعهداتشان پایبند نیستند گفت: در مباحث مربوط به برجام قرار بر این شد که اعضا هر نوع اقدام و حتی اظهار نظری که موجب شود ظرفیت اجرایی برجام را زیر سوال ببرد انجام ندهند.
مصوبه اخیر آمریکا نشان دهنده عدم پایبندی این کشور به تعهداتش است/لزوم عکس العمل مناسب از سوی وزارت خارجه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بار دیگر با چنین تصمیماتی این موضوع را در عمل مشخص کردند که عهد شکن بوده و به تعهداتشان پایبند نیستند گفت: در مباحث مربوط به برجام قرار بر این شد که اعضا هر نوع اقدام و حتی اظهار نظری که موجب شود ظرفیت اجرایی برجام را زیر سوال ببرد انجام ندهند. https://cdn.icana.ir/d/019/53695.jpg مصوبه,اخیر,آمریکا,نشان,دهنده,عدم,پایبندی,این,کشور,به,تعهداتش,است/لزوم,عکس,العمل,مناسب,از,سوی,وزارت,خارجه Icana

وحید احمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه اخیر آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در سفر به ایران گفت: آنچه مسلم است این نوع تصمیم گیری ها و محدودیت ها قطعا نقض برجام است.

نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینگونه اقدام از سوی آمریکا نیازمند این است که مسئولان نوعی عکس العمل مناسبی نشان دهند.

احمدی تصریح کرد: آمریکایی ها بار دیگر با چنین تصمیماتی این موضوع را در عمل مشخص کردند که عهد شکن بوده و به تعهداتشان پایبند نیستند؛به دلیل اینکه در مباحث مربوط به برجام قرار بر این شد که اعضا هر نوع اقدام و حتی اظهار نظری که موجب شود ظرفیت اجرایی برجام را زیر سوال ببرد انجام ندهند.

وی ادامه داد: آمریکا نه تنها از حد اظهار نظر فراتر رفته بلکه به سمت مصوبه ای رفته که مورد تاکید اوباما قرار گرفته است که به اجرای برجام آسیب می رساند همچنین به اعتمادی که لازمه کار طرفین باید باشد نیز آسیب می رساند.

احمدی گفت: قطعا مصوبه آمریکا اثرات منفی خواهد گذاشت اما در حال حاضر  بحث توقف برجام مدنظر نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس برجام  گروه 1+5 نباید اقدامات و رویکرد تخریبی را نسبت به ایران اتخاذ کند.

102نماینده مجلس در تذکری خواستار اقدام متناسب و متقابل دولت در برابر مصوبه اخیر آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در سفر به ایران شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet