شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
توکلی خبر داد:

جزییات سفر کمیسیون کشاورزی به ایتالیا/مطالبه از فائو برای استفاده از توانمندی مهندسان ایرانی در طرح های بین المللی

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از سفر کمیسیون متبوعش به کشور ایتالیا برای برای مذاکره با سازمان خواروبار جهانی(فائو) خبر داد.
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 14:47
جزییات سفر کمیسیون کشاورزی به ایتالیا/مطالبه از فائو برای استفاده از توانمندی مهندسان ایرانی در طرح های بین المللی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از سفر کمیسیون متبوعش به کشور ایتالیا برای برای مذاکره با سازمان خواروبار جهانی(فائو) خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/44028.jpg جزییات,سفر,کمیسیون,کشاورزی,به,ایتالیا/مطالبه,از,فائو,برای,استفاده,از,توانمندی,مهندسان,ایرانی,در,طرح,های,بین,المللی Icana

محمدتقی توکلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر هیاتی از کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به کشور ایتالیا، گفت: این سفر برای مذاکره با سازمان خوار و بار جهانی(فائو) صورت گرفت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری مشروح مذاکرات اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با مدیران کل سازمان خواروبار جهانی(فائو)، افزود: در جریان مذاکرات با مدیران سازمان خواروبار جهانی(فائو) پیشنهادات بسیاری مطرح شد.

وی ادامه داد: در نشست با مسئولان سازمان خواروبار جهانی از آن ها در خصوص تهیه بذر مقاوم به خشکسالی از نظر فنی کمک خواستیم تا در این باره با مدیریت پایدار خشکسالی بتوانیم تولیدات خوبی داشته باشیم.

توکلی گفت: مطالبه دیگر ما از فائو حمایت از ایران در زمینه تولید ماهی در قفس بود تا به این ترتیب بتوانیم به امنیت غذایی پایدار با توجه به ظرفیت های بسیاری کشور دست یابیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه درخواست کمک از فائو برای ایجاد زیرساخت های تولید آمار از دیگر مطالبات ما از سازمان خواروبار جهانی بوده است، افزود:‌ با ایجاد تولید آمار روز آمد شدن آمار و اطلاعات برای برنامه ریزی تولید غذا ممکن خواهد شد که در این رابطه توافق های لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: مطالبه از فائو برای استفاده از توانمندی مهندسان ایرانی در طرح های بین المللی در دیدار با مدیران سازمان خواروبار جهانی(فائو) صورت گرفت.

توکلی گفت: برای کاهش ضایعات محصولات غذایی که سالانه رقمی در حدود 1.2 میلیارد تن است از فائو خواستیم با کمک یونیدو وارد مذاکره شده تا بتوانیم با تکنولوژی روز از حجم این ضایعات بکاهیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به حجم بالای واردات  دانه های روغنی در ایران، گفت: پیشنهاد ما به فائو موافقت با همکاری کشورهای برزیل، چین و ایران تا به این ترتیب با تولید این محصول از حجم واردارت بالای دانه ها روغنی کاسته شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از همراهی محمد اسماعیل نیا، حبیب برومند داشقاپو، سید شکر خدا موسوی و عباس پاپی زاده در سفر مذکور خبر داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000