ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/29 14:50:00
سرویس سیاسی
حسینی:

مصوبه اخیر آمریکا با هیچ منطقی سازگار نیست/مصوبه‌ نشانه غرض ورزی و غیرقابل اعتمادبودن آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات اخیر از سوی آمریکا با هیچ منطقی هماهنگ نیست بنابراین ضرورت دارد که دولت از حقوق ملت ما و دستاوردهای برجام در راستای منافعمان دفاع کند.
مصوبه اخیر آمریکا با هیچ منطقی سازگار نیست/مصوبه‌ نشانه غرض ورزی و غیرقابل اعتمادبودن آمریکا است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات اخیر از سوی آمریکا با هیچ منطقی هماهنگ نیست بنابراین ضرورت دارد که دولت از حقوق ملت ما و دستاوردهای برجام در راستای منافعمان دفاع کند. https://cdn.icana.ir/d/019/74096.jpg مصوبه,اخیر,آمریکا,با,هیچ,منطقی,سازگار,نیست/مصوبه‌,نشانه,غرض,ورزی,و,غیرقابل,اعتمادبودن,آمریکا,است Icana

باقر حسینی در گفتگو با خبرگزار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به مصوبه اخیر آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در سفر به ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کند جلوی این گونه اقدامات را بگیرد؛درجریان مذاکرات تلاش های بسیاری برای اثبات حقانیت فعالیت های هسته ای خود انجام دادیم و در نهایت حقانیت فعالیت هایمان اثبات شد بنابراین ادامه اینگونه موضوع گیری ها از سوی آمریکا معنایی ندارد.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و هامون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدامات اخیر از سوی آمریکا  با هیچ منطقی هماهنگ نیست بنابراین ضرورت دارد که دولت از حقوق ملت ما و دستاوردهای برجام در راستای منافعمان دفاع کند.

وی افزود: در صورتی که آمریکایی ها بنایی برای ادامه اینگونه اقدامات خود دارند باید برخورد جدی در جهت دفاع از حقوقمان صورت گیرد.

 حسینی برجام را براساس حسن نیت و اعتماد متقابل دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نهایت اعتماد سازی را انجام داده است اما انجام تحرکاتی مانند ایجاد محدودیت در صدور روادید از سوی آمریکا نشانه غرض ورزی آنهاست که باید سایر اعضای 1+5 جلوی آن را بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم رفتارهایی توام با حسن نیت را از غرب شاهد باشیم بنابراین اینگونه مصوبه ها خلاف روند است.

رئیس‌جمهور آمریکا با امضای لایحه بودجه سال آینده این کشور، محدودیت‌های صدور تازه‌ برای ورود به این کشور را هم به عنوان بخشی از قانون بودجه تایید کرده است.

محمدجواد ظریف در واکنش به اعمال این محدودیت از سوی آمریکا گفت: از نظر ما با تعهدات ایالات متحده ذیل برجام همراستا نیست. اکنون منتظر تصمیم دولت (آمریکا) هستیم تا ببینیم که چطور می‌خواهد خود را با تعهداتش در برجام، همخوان کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet