ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/29 16:23:00
سرویس سیاسی
شوشتری:

مصوبه اخیر آمریکا برخلاف مفهوم برجام است و نه منطبق بر آن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مفهوم برجام عبارت است از تسهیل موضوعات بود به همین دلیل مصوبه آمریکا که منجر به ایجاد محدودیت هایی در سفر به ایران می شود برخلاف مفهوم برجام است.
مصوبه اخیر آمریکا برخلاف مفهوم برجام است و نه منطبق بر آن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مفهوم برجام عبارت است از تسهیل موضوعات بود به همین دلیل مصوبه آمریکا که منجر به ایجاد محدودیت هایی در سفر به ایران می شود برخلاف مفهوم برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/59593.jpg مصوبه,اخیر,آمریکا,برخلاف,مفهوم,برجام,است,و,نه,,منطبق,بر,آن Icana

 هادی شوشتری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه اخیر آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در سفر به ایران گفت:  اساسا هر معاهده و پروتکلی ار دوبخش منطوق و مفهومی تشکیل شده است و به این ترتیب می توان گفت مصوبه اخیر آمریکا برخلاف مفهوم برجام است و نه منطوق برجام.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مفهوم برجام عبارت است از تسهیل موضوعات بود به همین دلیل مصوبه آمریکا که منجر به ایجاد محدودیت هایی در سفر به ایران می شود برخلاف مفهوم برجام است.

وی تصریح کرد: طبیعتا حوزه معاونت حقوقی و بین المللی وزارت خارجه که همزمان و تواما مدیریت ستاد اجرایی برجام را عهده دار است باید بررسی دقیقی در مورد مصوبه اخیر آمریکا انجام دهد و در صورتی که برخلاف منطوق برجام هم باشد باید اقدام متقابلی از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز صورت بگیرد.

 رئیس‌جمهور آمریکا با امضای لایحه بودجه سال آینده این کشور، محدودیت‌های صدور تازه‌ برای ورود به این کشور را هم به عنوان بخشی از قانون بودجه تایید کرده است.

محمدجواد ظریف در واکنش به اعمال این محدودیت از سوی آمریکا گفت: از نظر ما با تعهدات ایالات متحده ذیل برجام همراستا نیست. اکنون منتظر تصمیم دولت (آمریکا) هستیم تا ببینیم که چطور می‌خواهد خود را با تعهداتش در برجام، همخوان کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet