هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رستمیان در تشریح کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

موافقت کمیسیون بهداشت با توسعه رشته‌های پزشکی در دانشگاه علمی-‌کاربردی با تایید وزارت بهداشت

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره چگونگی توسعه رشته‌های پزشکی در دانشگاه علمی‌-کاربردی، گفت: نمایندگان ارایه رشته‌های پزشکی را منوط به تایید کمیسیون بهداشت مجلس و وزارت بهداشت جهت نظارت بر فرایند تدریس و انتخاب رشته‌های مورد نیاز کردند.
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 19:19
موافقت کمیسیون بهداشت با توسعه رشته‌های پزشکی در دانشگاه علمی-‌کاربردی با تایید وزارت بهداشت نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره چگونگی توسعه رشته‌های پزشکی در دانشگاه علمی‌-کاربردی، گفت: نمایندگان ارایه رشته‌های پزشکی را منوط به تایید کمیسیون بهداشت مجلس و وزارت بهداشت جهت نظارت بر فرایند تدریس و انتخاب رشته‌های مورد نیاز کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/42864.jpg موافقت,کمیسیون,بهداشت,با,توسعه,رشته‌های,پزشکی,,در,دانشگاه,علمی-‌کاربردی,با,تایید,وزارت,بهداشت Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز (29 آذرماه)کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال توسعه رشته‌های دانشگاه‌های علمی و کاربردی ریاست این دانشگاه گزارشی را در جلسه امروز کمیسیون بهداشت ارائه کردند لذا نمایندگان نیز بر توسعه رشته‌های اشتغال‌زا تاکید داشتند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دانشگاه علمی-‌کاربردی به دنبال ارایه رشته‌های پزشکی در این دانشگاه است که از این جهت نمایندگان برای مصوب کردن رشته‌های پزشکی تایید کمیسیون بهداشت مجلس و وزارت بهداشت جهت نظارت بر فرایند تدریس و انتخاب رشته‌های مورد نیاز را مقرر کردند.

وی بررسی طرح نمایندگان درباره طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی را دومین دستور جلسه کمیسیون بهداشت ودرمان خواند وگفت: این طرح درخصوص بیمه اجتماعی هنرمندان مانند قالیبافان است که در جلسه آتی کمیسیون به رای گذاشته خواهد شد.

رستمیان بررسی طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 بر اساس دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی آنان که اعاده شده از شورای نگهبان بود را به عنوان سومین دستور مورد بررسی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نام برد و گفت: برخی کارکنان پس از 25 سال خدمت بازنشسته شدند و به اعتقاد کارشناسان این افراد می بایست حقوق به میزان 30 سال خدمت بازنشستگی دریافت کنند چراکه حق بازنشستگی به میزان 30 سال را در 25 سال پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی مخالف این اقدام بودند چراکه معتقدند پولی که کارفرما پرداخت کرده برای دریافت حقوق با 25 سال بازنشستگی بوده، شورای نگهبان نیز با این طرح مخالفت کرده لذا مقرر شد تا کمیته ای از طراحان، نمایندگان کمیسیون و سازمان تامین اجتماعی تشکیل شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: اخباری رییس دانشگاه علمی کاربردی، کارشناسان و مسئولان وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی مهمانان جلسه امروز کمیسیون بودند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000