هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی در تشریح بازدید کمیسیون اجتماعی از مرکز اسناد و کتابخانه ملی:

لزوم توجه جدی به مشکلات اقتصادی کتابخانه ملی در بودجه 95/ کتاب‌های نفیس و ارزشمند به کشور بازگردانده شوند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر بازدید اعضای این کمیسیون از مرکز اسناد و کتابخانه ملی، بر لزوم توجه جدی به مشکلات اقتصادی مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور در بودجه سال 95 تاکید کرد.
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 19:03
لزوم توجه جدی به مشکلات اقتصادی کتابخانه ملی در بودجه 95/ کتاب‌های نفیس و ارزشمند به کشور بازگردانده شوند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر بازدید اعضای این کمیسیون از مرکز اسناد و کتابخانه ملی، بر لزوم توجه جدی به مشکلات اقتصادی مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور در بودجه سال 95 تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/120025.jpg لزوم,توجه,جدی,به,مشکلات,اقتصادی,کتابخانه,ملی,در,بودجه,95/,کتاب‌های,نفیس,و,ارزشمند,به,کشور,بازگردانده,شوند Icana

محمداسماعیل سعیدی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز (یکشنبه29 آذر) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز کمیسیون به بازدید از مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور ختم شد که در جریان این بازدید مسائل،‌ مشکلات ونقطه نظرات همکاران در زمینه ورود فعالانه و جدی‌تر کتابخانه ملی به موضوع شناساندن هویت، تاریخ و گذشته کشور از طریق صداوسیما، سازمان‌ها و دستگاه های مرتبط،‌ رسانه ها و علاقمندان مطرح شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به جای اطلاعات بی محتوایی که از شبکه های اجتماعی و ماهواره ای به ذهن و افکار هموطنان و جوانان سرازیر می شود مرکز اسناد و کتابخانه ملی می تواند با معرفی هویت، فرهنگ ارزشمند ایرانی، مفاخر فرهنگی و تاریخی به جوانان،‌ عملکرد مثبتی داشته و این رسالتی است که بر دوش مرکز اسناد و کتابخانه ملی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم بر لزوم توجه به تامین بودجه مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور جهت بازگشت کتاب های نفیس و ارزشمند به کشور تاکید کرد و افزود: در این جلسه همچنین با توجه به نزدیک بودن به فصل بودجه ریزی مشکلات اقتصادی این مرکز مورد بحث قرار گرفت؛ البته مشکلات نقدینگی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی که منجر به عدم خرید اسناد وکتاب‌های نفیسی که در دست اشخاص حقیقی وحقوقی خارج از کشور هستند نیز در این جلسه مطرح شد.

وی  حمایت و همکاری صداوسیما را از مرکز اسناد و کتابخانه ملی ضروری خواند وگفت: سازمان صدا و سیما می تواند از مجموعه نفیس وارزشمندی که در این مجموعه قرار دارد و همچنین از خود این مرکز در تهیه و ساخت فیلم و مجموعه های مستند استفاده کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهر  در مجلس شورای اسلامی،‌ افزود: البته بسیاری از اسناد سری،‌ محرمانه،‌ نادر و کمیاب  انقلاب و بعد از انقلاب که در هیچ جای جهان یافت نمی شود نیز در این مرکز نگهداری می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه جدی به مشکلات اقتصادی مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور در بودجه 95 تاکید کرد. 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000