آغاز هفته وحدت
1394/09/30 13:07:04
سرویس اقتصادی
حیدری طیب پیشنهاد داد:

ادامه روند کاهش قیمت طلای سیاه/نفت 25دلاری در بودجه 95 مناسب است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت برای بودجه سال آینده باید قیمت واقعی نفت را لحاظ کند، گفت: روند کاهش قیمت طلای سیاه ادامه خواهد داشت و قیمت نفت در حدود ۲۵دلار برای هر بشکه در بودجه مناسب است.
ادامه روند کاهش قیمت طلای سیاه/نفت 25دلاری در بودجه 95 مناسب است عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت برای بودجه سال آینده باید قیمت واقعی نفت را لحاظ کند، گفت: روند کاهش قیمت طلای سیاه ادامه خواهد داشت و قیمت نفت در حدود 25دلار برای هر بشکه در بودجه مناسب است. https://cdn.icana.ir/d/019/125248.jpg ادامه,روند,کاهش,قیمت,طلای,سیاه/نفت,25دلاری,در,بودجه,95,مناسب,است Icana

سید سعید حیدری طیب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد کاهش قیمت، گفت: کاهش بهای طلای سیاه به دلایل مختلفی از جمله سیاسی است و پیش بینی می‌شود قیمت نفت باز هم کاهش یابد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شوری اسلامی افزود: یکی از دلایل کاهش قیمت نفت، داعش است که نفت را بسیار زیر قیمت می‌فروشد و از طرفی هم امریکا با موضوع آزاد سازی صادرات نفت باعث تداوم این کاهش شد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر ایران هم با افزایش تولید و صادرات باید به سقف 3 میلیون بشکه صادرات برسد که این موضوع در کاهش قیمت نفت بی‌تاثیر نیست و عربستان هم در تلاش است که قیمت نفت را کاهش دهد که همه این عوامل دست به دست هم داد و باعث افت قیمت طلای سیاه شد که پیش بینی می‌شود این روند ادامه خواهد یافت.

حیدری طیب با اشاره به اینکه بودجه کشور به نفت وابسته است، گفت: براساس آمار 50درصد بودجه کشور وابسته به نفت اعلام می شود اما این وابستگی به نظربیش از 50درصد است، بنابراین باید به فکر ساختار اصلاح بودجه‌ای کشور باشیم .

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: مهم‌ترین برنامه برای کاهش وابستگی بودجه به نفت، همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اجرای سیاست‌های اقتصاد مقامتی است؛ البته زمانی‌های هم بود که قیمت نفت کاهش یافت بود که کشور را خوب اداره کردیم و در زمانی خیلی بالا رفت و به جای استفاده باعث تورم شد.

حیدری طیب با تاکید بر اینکه سوء مدیریت در کشور تاثیر منفی زیادی نسبت به کاهش قیمت نفت بر اقتصاد کشور دارد، بیان کرد: باید کاهش قیمت نفت را با برنامه ریزی و مدیریت حساب شده این موضوع را مدیریت کنیم و یک برنامه اقتصادی داشته باشیم که این می‌تواند باعث منفک شدند بودجه از نفت شود که انجام این کار یک لزام است.

وی اضافه کرد: باید از خام فروشی فاصله بگیرم و به سمت ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و با تولید فراورده‌های نفتی و پتروشیمی باعث افزایش صادرات غیرنفتی شویم و درآمدهای کشور را متنوع و افزایش دهیم و از طرفی هم موضوعاتی همچون گردشگری و افزایش درآمدهای مالیاتی، معادن را در نظر بگیرم که می‎تواند منابع خوبی برای بودجه باشد.

حیدری طیب با بیان اینکه اگر بخواهیم صرفا به نفت اکتفا کنیم، آسیب خواهیم دید، اظهار داشت: کاهش قیمت نفت، باعث کاهش درآمد کشور و متوقف شدند پروژه‌های عمرانی و حتی ایجاد مشکل در پرداخت یارانه‌ها خواهد شد و از سوی دچار کسر بودجه شده است که باعث تشدید رکود خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد قیمت نفت در بودجه95، گفت: سال گذشته هم در مورد قیمت نفت بودجه و کاهش قیمت جهانی آن هشدار دادیم و دولت قیمت را بالا گرفتند که محقق نشد و دولت برای بودجه سال آینده باید قیمت واقعی نفت را لحاظ کند و به نظرم قیمت حدود 25دلار برای هر بشکه نفت در بودجه مناسب است و نباید نرخی باشد که باعث کسری بودجه شود./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet