آغاز هفته وحدت
1394/09/30 13:06:23
سرویس سیاسی
شریف حسینی:

تغییر مدیران سیاسی با در نظر گرفتن سلامت انتخابات انجام شود/رفتار دولت تا امروز شائبه سیاسی نداشته است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تغییر مدیران سیاسی به گفته وزیر کشور، اظهار داشت: اگر فردی از عهده کارها بر نمی آید یا برنامه ای دارد که سلامت انتخابات را زیر سوال می برد باید تغییر کند.
تغییر مدیران سیاسی با در نظر گرفتن سلامت انتخابات انجام شود/رفتار دولت تا امروز شائبه سیاسی نداشته است عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تغییر مدیران سیاسی به گفته وزیر کشور، اظهار داشت: اگر فردی از عهده کارها بر نمی آید یا برنامه ای دارد که سلامت انتخابات را زیر سوال می برد باید تغییر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/118321.jpg تغییر,مدیران,سیاسی,با,در,نظر,گرفتن,سلامت,انتخابات,انجام,شود/رفتار,دولت,تا,امروز,شائبه,سیاسی,نداشته,است Icana

سید شریف حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نزدیک شدن فصل انتخابات  تاکید کرد: قبول داریم که انتخابات رخ داد خیلی مهمی است و باید وزارت کشور با درایت آن را اجرا کند اما سلامت انتخابات از همه مسائل در این فصل مهمتر است پس اگر برای سلامت انتخابات لازم بود باید مدیران تغییر کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: تصور کنید که وزارت کشور به این نقطه رسیده است که من  استاندار یا فرماندار در زمان اجرای انتخابات، برنامه‌ریزیی دارم که میخواهم انتخابات را به سمت غیر سالم سوق دهم، بنابراین وزارت کشور اجازه دارد که فرد مذکور را تغییر دهد.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که نباید جابجایی مدیران سیاسی کشور با حزبی و سیاسی بدانیم، اظهار داشت: نباید تصور کنیم تغییر استانداران به دلیل حزبی بودن جابجا می شوند بلکه دولت تنها به فکر انجام کارها به بهترین نحوه است به خصوص در دوران انتخابات خواهان برگزاری انتخاباتی سالم است.

این نماینده با بیان اینکه در این دوران احتمال تغییر استاندار و فرماندار بسیار پایین است، ادامه داد: این اقدام به عنوان اهرمی در دست وزیر کشور است که در صورت تخلف در انتخابات از سوی مدیران سیاسی در سراسر کشور به سرعت آنها را تغییر دهد.

حسینی به دولت توصیه کرد: وزیر کشور اگر می خواهد در ترکیب استانداران و فرمانداران دست ببرد به این نکته توجه داشته باشد فردی جایگزین شود که معتدل تر و بافتکر خیلی حزبی وارد کارزار نشود.

وی به آخرین تغییر در استانداری ها اشاره کرد و گفت: خباز آخرین استانداری بود که انتخاب شد، او فردی معتدل و مومنی است و نباید این انتخاب را با نگاه سیاسی و جناحی دنبال کرد. اعتقاد دارم برای انتخاب افراد باید شاکله آنها را در نظر گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث ما این نیست که استاندار یا فرماندار اصلاح طلب باشد یا نه، طبیعتا دولت از همفکران خود استفاده می کند که ازاین بابت مشکلی وجود ندارد اما بحث بر روی سلامت افراد است و اینکه فرد به عنوان شخصی معتدل و عادل در جامعه شناخته شده باشد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی روند تغییرات در وزارت کشور را ارزیابی کرد و گفت: تا الان گزینش ها اینگونه بود که شائبه رفتار سیاسی از سوی دولت ایجاد نشده است امیدواریم در زمان انتخابات همین روند دنبال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet