آغاز هفته وحدت
1394/09/30 10:34:59
سرویس فرهنگی
هروی در واکنش به مصوبه ناقض برجام کنگره آمریکا:

ضرورت برنامه‌ریزی برای ناکارآمد کردن مصوبات مغرضانه کنگره آمریکا در تحدید توریسم ایران

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس با ناشیانه خواندن مصوبه اخیر کنگره آمریکا برای محدودیت گردشگران بین المللی جهت سفر به ایران، گفت: ایران باثبات ترین کشور خاورمیانه است و ایالات متحده آمریکا نمی تواند در برابر جاذبه های فراوان گردشگری کشورمان بایستد.
ضرورت برنامه‌ریزی برای ناکارآمد کردن مصوبات مغرضانه کنگره آمریکا در تحدید توریسم ایران رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس با ناشیانه خواندن مصوبه اخیر کنگره آمریکا برای محدودیت گردشگران بین المللی جهت سفر به ایران، گفت: ایران باثبات ترین کشور خاورمیانه است و ایالات متحده آمریکا نمی تواند در برابر جاذبه های فراوان گردشگری کشورمان بایستد. https://cdn.icana.ir/d/019/127545.jpg ضرورت,برنامه‌ریزی,برای,ناکارآمد,کردن,مصوبات,مغرضانه,کنگره,آمریکا,در,تحدید,توریسم,ایران Icana

جواد هروی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به مصوبه اخیر کنگره آمریکا که به علت محدود کردن ورود اتباع کشورهای دیگر به ایران در موضوع گردشگری، ناقض برجام است، گفت: آنها نگران این موضوع هستند که در شرایط پسابرجام و برداشتن تحریم ها،‌ خیل عظیم گردشگر به سمت کشورمان جاری شده و ضمن آنکه موجب درآمدزایی برای ایران شود، تصویر منفی آنها از ایران را بزداید.

تصمیمات گردشگران بر اساس تمایلات خود است نه مصوبات کنگره آمریکا

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس به کارشکنی های آمریکا در خصوص برجام اشاره و بیان کرد: علیرغم کارشکنی های سران آمریکا، آنها نمی توانند در مقام عمل مقابل گردشگری ایران بایستند و تأثیرات جدی بر روند افزایش آن داشته باشند.

وی افزود: جاذبه های گردشگری ایران اعم از طبیعی و تاریخی صرفا مختص ایران است و علاقمندان نمی توانند به خاطر صرفا یک سفر به آمریکا از دیدن این جاذبه ها چشم بپوشند لذا کنگره آمریکا نمی‌تواند با مصوبات اینچنینی، مانع جدی برای حضور گردشگران در کشورمان ایجاد کند.

هروی در ادامه ایران را امن ترین و باثبات ترین کشور منطقه دانست و گفت: همین امر بر افزایش گردشگر به ایران کمک می کند و آمریکا نمی تواند با تحرکات و برنامه ریزی های جدید که منجر به مصوبات ناشیانه از سوی کنگره این کشور می شود در حوزه گردشگری کشورمان اختلال ایجاد کند.

وضعیت گردشگری کشور در دوران پساتحریم رو به بهبود است

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ادامه داد: در شرایط پساتحریم وضعیت گردشگری کشور به سمت بهبود در حال حرکت است و اگر مسئولان بتوانند به صورت برنامه ریزی شده وارد این حوزه شده و در جهت جذب گردشگر تلاش کنند می توانیم بخش عظیمی از درآمدهای خود را از این طریق کسب کنیم.

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص نحوه ورود مسئولان گردشگری در قبال این اقدام کنگره آمریکا خاطرنشان کرد: قطعا مسئولان گردشگری کشورمان انتظار چنین مصوبه ای را از سوی کنگره آمریکا نداشتند اما اکنون نیز بهتر است به دور از واکنش های سریع و ناشیانه، به دنبال تأملی حساب شده و دقیق باشند و با سعه صدر در برابر هجمه های دروغین آمریکا برنامه ریزی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet