شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
باهنر:

دولت هرچه سریع‌تر لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند

سرویس صحن
نایب رئیس مجلس از دولت درخواست کرد تا هرچه سریع‌تر لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند.
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 11:13
دولت هرچه سریع‌تر لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند نایب رئیس مجلس از دولت درخواست کرد تا هرچه سریع‌تر لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند. http://cdn.icana.ir/d/019/56074.jpg دولت,هرچه,سریع‌تر,لایحه,بودجه,سال,آینده,را,تقدیم,مجلس,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم جعفری در نشست علنی امروز (دوشنبه 30 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری از تاخیر ارائه بودجه سال آینده کل کشور از سوی دولت انتقاد کرد و افزود: براساس قانون دولت می‌بایست 15 آذر بودجه را به مجلس ارائه می‌کرد، اما این اتفاق رخ نداد، در حالی که دولت همواره بر قانونمدار بودن خود تاکید داشته است، اما با وجود آنکه از زمان مقرر دو هفته گذشته است، هنوز لایحه بودجه به مجلس ارائه نشده که این تخلف و بی‌قانونی است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیات رئیسه باید این موضوع را بررسی کند چرا که این موضوع تخلف و غیرقانونی است.

وی یادآور شد: مجلس در قانون بودجه سال 94 اعتباری را برای اشتغال درنظر گرفته بود اما هنوز ریالی پرداخت نشده این در حالی است که دولت یازدهم اعلام کرده که بدون پشتوانه کلنگی را نمی‌زند اما تاکنون برخی از پروژه ها روی زمین مانده و هیچ اعتباری اختصاص پیدا نکرده است.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر جعفری گفت: دولت دو سال گذشته لایحه بودجه را به موقع به مجلس ارائه کرد که ما انتظارمان آن بود تا امسال هم قانون رعایت شود.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: یک بار هم در صحن علنی مجلس نماینده‌ای نسبت به این موضوع تذکر داد که رئیس مجلس حق را به تذکردهنده داد، من هم این حق را به تذکر شما می‌دهم اما به هرحال دولت هم برای تاخیر در ارائه لایحه بودجه استدلال‌هایی دارد.

وی گفت: دولت معتقد است که لایحه بودجه را با لایحه برنامه ششم تقدیم مجلس می‌کند اما ما توصیه‌مان آن است که با توجه به کمبود وقت دولت هرچه سریع‌تر در ارائه لایحه بودجه به مجلس اقدام کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار