هدر اصلی
1394/09/30 13:13:00
سرویس اقتصادی
کریمیان:

افزایش چندین باره قیمت مواد پروتئینی و لبنی حرکت دولت بر لبه تیغ سلامت مردم است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با منفی ارزیابی کردن افزایش قیمت مایحتاج اساسی مردم، گفت: افزایش چندین باره قیمت مواد پروتئینی و لبنی علاوه بر تهدید سلامت جامعه با هیچ منطقی همخوانی ندارد.
افزایش چندین باره قیمت مواد پروتئینی و لبنی حرکت دولت بر لبه تیغ سلامت مردم است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با منفی ارزیابی کردن افزایش قیمت مایحتاج اساسی مردم، گفت: افزایش چندین باره قیمت مواد پروتئینی و لبنی علاوه بر تهدید سلامت جامعه با هیچ منطقی همخوانی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/47288.jpg افزایش,چندین,باره,قیمت,مواد,پروتئینی,و,لبنی,حرکت,دولت,بر,لبه,تیغ,سلامت,مردم,است Icana

امید کریمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی زمزمه ها مبنی بر افزایش 6 درصدی قیمت لبنیات و برخی مواد پروتئینی در بازار، گفت: کاهش قدرت خرید و نارضایتی مردم نتیجه ملموس افزایش متوالی قیمت ها در بازار است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ثبات قیمت ها در بازار، تصریح کرد: افزایش هر چند ماه یک بار قیمت ها با هیچ منطقی همخوانی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به رشد قیمت مواد لبنی در ابتدای سال جاری، افزود: افزایش مجدد قیمت ها در حوزه کالاهای اساسی به هیچ وجه قابل توجیه نبوده از این رو دولت باید پاسخگو باشد.

 

کاهش هزینه های تولید راهکار ممانعت از افزایش قیمت ها در بازار

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید ملی با کاهش هزینه های تولید در راستای ثبات قیمتی در بازار مؤلفه اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: دولت باید در خصوص کالاهای اساسی مردم سیاستی شفاف و روشن در نظر گرفته تا با ثبات قیمتی دست دلالان در نرخ گذاری ها کوتاه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش مداوم قیمت مواد لبنی و پروتئینی به کاهش مصرف در اقشار متوسط و ضعیف جامعه منجر می شود، افزود: دولت به جای اختصاص ارقام قابل توجه به حوزه سلامت باید با اختصاص یارانه به تولید از افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی مردم جلوگیری کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی آن آماده ورود به بحث گرانی ها با دعوت از مسئولان دولتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet