آغاز هفته وحدت
1394/09/30 11:27:32
سرویس اقتصادی
حسینی تاکید کرد:

تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز مطالبه جدی مجلس از بانک مرکزی

عضو هیات رئیسه مجلس، با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز مطالبه جدی مجلس از بانک مرکزی است، گفت: قوه قضاییه باید از بانک مرکزی بهبود و تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را مطالبه کرده و با متخلفان این حوزه برخورد کند.
تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز مطالبه جدی مجلس از بانک مرکزی عضو هیات رئیسه مجلس، با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز مطالبه جدی مجلس از بانک مرکزی است، گفت: قوه قضاییه باید از بانک مرکزی بهبود و تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را مطالبه کرده و با متخلفان این حوزه برخورد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/118321.jpg تعیین,تکلیف,موسسات,مالی,غیرمجاز,مطالبه,جدی,مجلس,از,بانک,مرکزی Icana

سیدشریف حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از ادامه فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، گفت: وجود و ادامه فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز در کشور خدشه دار کردن  اطمینان مردم به سیستم پولی کشور را منجر می شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر نوع تخلفی از سوی موسسات مالی غیرمجاز پای دولت را به میان خواهد کشید، افزود: در صورت بروز تخلف از سوی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز مردم دولت را طرف حساب خود می دانند زیرا بانک مرکزی به این نوع موسسات برای ادامه فعالیتشان چراغ سبز نشان داده است.

برخورد قاطع دولت با موسسات مالی غیرمجاز به ثبات اقتصادی کشورکمک می کند

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه حساسیت دولت در خصوص تاسیس موسسات مالی غیرمجاز یک دهم درصد حساسیت های آن به ایجاد یک مغازه جزء نیست، تصریح کرد: برخورد قاطع دولت با موسسات مالی غیرمجاز علاوه بر ایجاد ثبات در اقتصاد کشور به بهبود شرایط نیز منجر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز مطالبه جدی و چندین باره مجلس از بانک مرکزی است، افزود: دولت باید هر چه سریع تر با تعیین تکلیف این نوع موسسات مردم را از سردرگمی برهاند.

بانک مرکزی پاسخگوی تجمع مشتریان موسسات مالی غیرمجاز باشد

حسینی با اشاره به وضعیت موسسه ثامن الحجج و تجمع‌های پی در پی مشتریان آن در مقابل بانک مرکزی، گفت: دولت باید پاسخ قانع کننده ای در خصوص این نوع موسسات داده تا مردم از موجودی خود نزد این موسسات اطمینان حاصل کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: وقوع سرنوشتی مشابه موسسه میزان برای سایر موسسات مالی غیرمجاز بی اعتمادی مردم به سیستم مالی و پولی کشور را منجر می‌شود.

وی گفت: به عقیده بنده قوه قضاییه باید از بانک مرکزی بهبود و تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را مطالبه کرده و با متخلفان این حوزه برخورد کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس آماده کمک به دولت در خصوص ساماندهی موسسات مالی غیرمجاز است، افزود: بی‌اعتنایی به وجود چنین موسساتی اعتراضات گسترده مردم را منجر خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet