fa رفع مشکلات مرتبط با موادمخدر نیازمند تشکیل کارگروه ویژه در دستگاه‌های ذی‌ربط است نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره جزئیات جلسه کمیسیون بهداشت و اجتماعی پیرامون بررسی اعتیاد، گفت: بر اساس آمارهای ارایه شده که امروز در کمیسیون صورت گرفت گسترش مواد مخدر طی 10 سال اخیر رشد چشگیری داشته که این می تواند زنگ خطری جدی برای کشور محسوب شود. 12/21/2015 5:04:00 PM 12/21/2015 5:04:00 PM Icana http://media.icana.ir//image/2013/08/42861_orig.jpg http://media.icana.ir//image/2013/08/42861_orig.jpg Icana
Icana.ir
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
رستمیان در تشریح جزئیات جلسه کمیسیون بهداشت و اجتماعی پیرامون بررسی اعتیاد:

رفع مشکلات مرتبط با موادمخدر نیازمند تشکیل کارگروه ویژه در دستگاه‌های ذی‌ربط است

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره جزئیات جلسه کمیسیون بهداشت و اجتماعی پیرامون بررسی اعتیاد، گفت: بر اساس آمارهای ارایه شده که امروز در کمیسیون صورت گرفت گسترش مواد مخدر طی 10 سال اخیر رشد چشگیری داشته که این می تواند زنگ خطری جدی برای کشور محسوب شود.
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 17:23
رفع مشکلات مرتبط با موادمخدر نیازمند تشکیل کارگروه ویژه در دستگاه‌های ذی‌ربط است

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز دوشنبه(30 آذرماه) کمیسیون‌های بهداشت و درمان مجلس و اجتماعی، افزود: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد، کارگروهی در کمیسیون بهداشت تشکیل و با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر و مشارکت سازمان هایی مانند بهزیستی و وزارت بهداشت و آموزش و پرورش نشست های مختلفی برگزار شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این نشست نیز که به بررسی رفع معضل اعتیاد پرداخته شد مسئولان و معاونان وزارت بهداشت، کار، آموزش و پرورش و آموزش عالی و کشور حضور داشتند و گزارش هایی پیرامون وضعیت اعتیاد ارایه کردند.

وی ادامه داد: واقعیت آن است که بررسی و رفع مشکلات مرتبط با مواد مخدر نیازمند تشکیل کارگروهی است تا ارتباط تنگاتنگی با وزارتخانه های مرتبط داشته باشد این درحالی است که نبود این کارگروه ضعف جدی به شمار می رود.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تاکید کرد: علیرغم اهمیت این موضوع، در وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم وتحقیقات، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشور اقدامات قابل قبولی مشاهده نمی شود.

وی تاکید کرد: بهداشت و درمان وظیفه نظارت دارد ولی گاهی شاهد هستیم برخی از داروها مانند متادون در بیرون عرضه می شود این درحالی است که در نشست امروز نیز شفافیت لازم برای نحوه نظارت ها از سوی مسئولان وزارت بهداشت ارایه نشد.

رستمیان تصریح کرد: از سویی دیگر در آموزش و پرورش پوشش مناسبی برای هشدار نسبت به مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان ندارد و وزارت رفاه نیز باید به بیمه شدن معتادان اقدام می کرد اما این وزارتخانه نیز کوتاهی کرده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، یادآور شد: گزارش هایی که از سوی مسئولان مربوطه ارایه شد نتوانست دغدغه امروز مصرف مواد مخدر را به درستی بیان کند البته شاید اقداماتی برای پیشگیری صورت گرفته باشد اما به طور حتم راهکاری برای رفع این معضل نخواهد بود.

رستمیان افزود: بر اساس آمارهای ارایه شده که امروز در کمیسیون صورت گرفت گسترش مواد مخدر طی 10 سال اخیر رشد چشمگیری داشته که این امر می تواند زنگ خطری جدی برای کشور محسوب شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، تصریح کرد: این جلسه نشان داد که هنوز اهمیت بحث مصرف مواد مخدر در بین وزارتخانه های مربوطه جدی نشده چراکه وزرا به ویژه وزیر کشور در این نشست حضور پیدا نکردند اما به طور حتم کمیسیون پیگیر راهکاری برای رفع این معضل خواهد بود./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC