ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/30 17:12:13
سرویس اقتصادی
طیب‌نیا میهمان کمیسیون اقتصادی مجلس برای پاسخ به سوال 13 نماینده

پاسخ‌های طیب‌نیا درباره آخرین وضعیت پول‌های بلوک‌شده ایران و علت عدم اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار/نمایندگان قانع شدند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از حضور طیب‌نیا در کمیسیون متبوعش برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان خبر داد.
پاسخ‌های طیب‌نیا درباره آخرین وضعیت پول‌های بلوک‌شده ایران و علت عدم اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار/نمایندگان قانع شدند سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از حضور طیب‌نیا در کمیسیون متبوعش برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42936.jpg پاسخ‌های,طیب‌نیا,درباره,آخرین,وضعیت,پول‌های,بلوک‌شده,ایران,و,علت,عدم,اجرای,مصوبه,شورای,پول,و,اعتبار/نمایندگان,قانع,شدند Icana

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور کار امروز( دوشنبه 30 آذرماه) کمیسیون اقتصادی مجلس، از حضور وزیر اقتصادی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری محور سوال علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان از  طیب نیا، افزود: سوال این نماینده در خصوص آخرین وضعیت دارایی ها و مقدار پول‌های بلوکه شده ایران در خارج از کشور و علت تفاوت در آمار مسئولان دولتی بوده که با عدم حضور طرح سوال وی منتفی شد.

وی با اشاره به سوال دیگری یکی از نمایندگان از وزیر اقتصاد در خصوص چرایی عدم نظارت بر بانک‌ها، افزود: در این باره مقرر شد جلسه ای با حضور نمایندگان سوال کننده و مسئولان وزارت اقتصاد برگزار شده و در نهایت نتیجه اعلام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری سوال عبدالرحمان رستمیان از وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه علت عدم وصول عوارض و مالیات بر خرده فروشی سیگار چیست، گفت: در این باره مقرر شد ریاست سازمان مالیات موضوع را پیگیری و نتیجه را اعلام کند.

زارع ادامه داد: در خصوص سوال یعقوب جدگان مبنی بر علت واریز عوارض مربوط به ارزش افزوده شرکت گلدیران به حساب تهران نیز مقرر شد ظرف 3 هفته در جلسه با ریاست سازمان مالیات موضوع مرتفع شود.

وی با اشاره به سوال فیاضی و علیپور در خصوص علت عدم اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص موسسه مالی و اعتباری توسعه، تصریح کرد: درباره این سوال مقرر شد ظرف 2 هفته مراتب به صورت مکتبوب به استحضار نمایندگان سوال کننده برسد.

زارع در خصوص پاسخ وزیر اقتصاد درباره سوال قاسم جعفری مبنی بر علت وجود حساب های جعلی در شبکه بانکی چیست؟، گفت: در این باره مقرر شد طی جلسه ای با معاون امور بیمه و بانک های وزارت اقتصاد موضوع پیگیری شود.

وی با اشاره به سوال سیدسعید زمانیان دهکردی از وزیر اقتصاد مبنی بر چرایی عدم تعامل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، گفت: در این باره طبق اظهارات وزیر اقتصاد مقرر شد طی جلسه‌ای با مسئولان مربوطه این موضوع پیگیری شود.

زارع با یادآوری سوال فتح الله حسینی از وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه علت رکود در بازار و نوسانات کمرشکن بر کسبه چیست، گفت: این نماینده قانع شده اما در خصوص سوال وی مقرر شد ظرف 2 هفته بانک مرکزی جلسه‌ای با مدیران بانک‌ها داشته باشد و همچنین مقرر شد بخشودگی برخی مالیات ها نیز در دتور کار قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سوال حسینعلی حاجی دلیگانی از وزیر اقتصاد نیز مطرح شد که در این باره مقرر شد ظرف یک هفته مطالب به صورت کتبی از سوی سازمان مالیاتی و گمرک به نماینده مذکور ارایه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet