آغاز هفته وحدت
1394/10/01 08:04:00
سرویس سیاسی
کولیوند:

انتخابات اسفندماه سال جاری الکترونیکی برگزار نمی شود/تدوین سازوکارهای قانونی برخی مواد طرح متوقف شده است

نایب ریییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: برای برگزاری انتخابات الکترونیک در این مقطع با مقداری مشکل مواجه خواهیم بود و به همین دلیل تصور نمی کنم در انتخابات اسفند بتوانیم شاهد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک باشیم.
انتخابات اسفندماه سال جاری الکترونیکی برگزار نمی شود/تدوین سازوکارهای قانونی برخی مواد طرح متوقف شده است نایب ریییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: برای برگزاری انتخابات الکترونیک در این مقطع با مقداری مشکل مواجه خواهیم بود و به همین دلیل تصور نمی کنم در انتخابات اسفند بتوانیم شاهد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/69266.jpg انتخابات,اسفندماه,سال,جاری,الکترونیکی,برگزار,نمی,شود/تدوین,سازوکارهای,قانونی,برخی,مواد,طرح,متوقف,شده,است Icana

محمد جواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد آخرین تحولات مربوط به برگزاری یا عدم برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت:شورای نگهبان با وزارت کشور حدود 4 ماه است که در مورد مباحث مربوط به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری الکترونیکی انتخابات در حال بررسی و تلاش هستند.

 نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درمورد مسایل سخت افزاری و نرم افزاری به یک توافقاتی رسیده بودند و قرار شده بود در یکی از مراکز کلان شهر به صورت آزمایشی این کار را انجام دهند اما در حال حاضر ساز و کارهای قانونی برای مواد دیگر قانون انتخابات الکترونیکی از جمله امضای الکترونیکی و یا گزارش الکترونیکی و... متوقف شد.

 وی تصریح کرد: با توجه به این مسایل تصور می کنم برای برگزاری انتخابات الکترونیک در این مقطع با مقداری مشکل مواجه خواهیم بود و به همین دلیل تصور نمی‌کنم در انتخابات اسفند بتوانیم شاهد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک باشیم.

کولیوند در عین حال گفت: ما موارد اشکالی را رفع کردیم و ماده الحاقی هم اضافه کردیم و کار آن امروز در صحن علنی مجلس به اتمام رسید و آن را به شورای نگهبان ارسال کردیم تا نظرش را در مورد آن اعلام کند.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تشکیل هیات های اجرایی انتخابات احساس می کنم در اسفند انتخابات به صورت الکترونیک برگزار نشود اما اگر شورای نکهبان  مواد الحاقی ما را برای دیگر موارد کافی بداند و تایید کند قابلیت اجرا پیدا می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet