خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/10/01 10:07:28
سرویس بین الملل
رژیم صهیونیستی پس از ترور امیرالاسرا به حالت آماده باش در آمده‌است

خون قنطارها عامل تقویت و افزایش قدرت مقاومت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اشاره به سخنان دبیرکل حزب الله گفت: تاکنون سمیرقنطارهای بسیاری توسط رژیم صهیونیستی و سرویس‌های تروریستی کشورهای غربی به شهادت رسیده‌اند اما جریان مقاومت همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و در سر راه خود هر مانعی را از سر راه بر می‌دارد.
خون قنطارها عامل تقویت و افزایش قدرت مقاومت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اشاره به سخنان دبیرکل حزب الله گفت: تاکنون سمیرقنطارهای بسیاری توسط رژیم صهیونیستی و سرویس‌های تروریستی کشورهای غربی به شهادت رسیده‌اند اما جریان مقاومت همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و در سر راه خود هر مانعی را از سر راه بر می‌دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/92798.jpg خون,قنطارها,عامل,تقویت,و,افزایش,قدرت,مقاومت Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین الملل: تشییع پیکر سمیرقنطار که سال‌ها به عنوان امیرالاسرا در زندان‌های ر‍ژیم صهیونیستی شناخته می‌شد ،روزگذشته در بیروت با حضور هزاران نفر برگزار شد. سمیرقنطار در شامگاه روز شنبه در حمله جنگنده‌های ر‍ژیم صهیونیستی به حاشیه دمشق به شهادت رسیده بود.

بسیاری در میان نیروهای مقاومت فلسطینی و لبنان از قنطار به عنوان یک شخصیت نمادین و سمبلیک یاد می‌کنند که 30 سال از عمر خود را در زندان‌های صهیونیستی سپری کرده‌بود و در سال 2008 اززندان‌های اسرائیل آزاد شده‌بود.

وی از سال 2009 حضور پررنگی در بلندی‌های جولان داشت ، در طول سال‌های گذشته مزدوران رژیم صهیونیستی بارها و بارها تلاش کرده بودند که وی را ترور کنند اما هرگز به نتیجه نرسیده بودند تا آن که در حمله جنگنده‌های صهوینستی ، این مبارز مشهور در سن 55 سالگی به شهادت رسید.

با اینکه ر‍ژیم صهیونیستی مانند همیشه از تایید یا تکذیب مسئولیت این رژیم در ترور سمیر القنطار پرهیز می کنند، اما خوشحالی زیادی از موفقیت این عملیات و استقبال شدید و علنی مقامات این رژیم از این ترور و تقدیر از عاملان آن ثابت می کند این رژیم مسئول ترور است.

ترور حکومتی رژیم صهیونیستی

3گمانه زنی مختلف درباره ترور سمیر القنطار با شلیک موشک از جنگنده های اسرائیلی از فراز حریم هوایی سوریه، از فراز دریاچه طبریا و شلیک موشک زمین به زمین از داخل سرزمین های اشغالی مطرح است.

به گزارش المنار، دبیرکل حزب‌الله لبنان واکنش به ترور شهید سمیر قنطار با بیان این که « اقدام صهیونیستها در ترور شهید القنطار بی پاسخ نمی ماند»،گفت: حزب الله در زمان، مکان و به شیوه مناسب از این حق استفاده خواهد کرد.

رهبر مقاومت اسلامی گفت: اسرائیل این ترور را از طریق اقدام نظامی بزرگ انجام داده و نه آنگونه که وانمود می‌شود، از طریق یک عملیات امنیتی مبهم. این عملیات ترور از طریق شلیک موشک های بسیار دقیق و تعیین کننده حاصل شده و به آپارتمان مسکونی در ساختمانی مسکونی القنطار در آن حضور داشت اثبات کرد.

محمدصالح جوکار در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، ضمن محکومیت شدیدالحن ترور سمیرقنطار گفت:رژیم صهیونیستی که سابقه کشتار ، قتل‌عام و نسل کشی فلسطینی‌ها را دارد این روزها به رژیمی ترورمحور تبدیل شده است.اسرائیلی ها نماد مقاومت و ایستادگی را ترور کردند اما باید بدانند که با حذف چهره‌های سمبلیک مقاومت چهره‌های جدیدی برای جنگ با اشغالگران قدس ظهور پیدا خواهندکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای غربی ، به ویژه رسانه‌های غربی باادعاهای پوشالی و شعار حمایت از حقوق بشر ایران را متهم به حمایت از تروریسم می کنند اما در مقابل اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و تجاوز به خاک سوریه در میان بلبشوی مرگباری که داعش ایجاد کرده است، سکوت کردند.

وی در ادامه گفت: ترور سمیرقنطار توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نمونه منحصر به فردی از ترور است که در جهت ایجاد فضای تنفس برای تروریست های تکفیری صورت گرفته است.

این نماینده مجلس نهم گفت: اسناد غیرقابل انکاری از ارتباطات داعش با رژیم صهیونیستی و برخی عناصر ترکیه و رژیم‌های حاشیه خلیج فارس وجود دارد ؛ همگی این عناصر به دنبال تامین امنیت برای تل‌آویو هستند.

پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد

سید حسن نصرالله  درباره اخلاق سمیر قنطار گفت: این عاشق تنها یک عاشق نبود بلکه یک مومن بود و تنها مومن نبود که یک عارف متعهد و آماده جانفشانی به دلیل موقعیت ایمانی بود, آیا دشمن تصور کرده می تواند بر عشق و ایمان غلبه کند, ما در برابر تجربه حاصل از ده‌ها سال نبرد و ترور, تروری که بسیاری از بزرگان و فرمانده‌هان ما و نخبگان نظامی و سیاسی و رسانه‌ای حاصل شده قرار داریم. بسیاری از مردم ما را در مناطقمان هدف قرار دادند نتیجه آن چه بود؟ آیا این ملت‌ها و این نسل‌ها از فلسطین و مقاومت در برابر دشمن چشم‌پوشی کردند، هرگز, بلکه هر نسلی که می‌گذشت مقاومت و جهاد و مبارزه را از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌کرد و نسل آخر نیز آن را به دوش می‌کشید.

سید حسن نصرالله در سخنرانی شامگاه گذشته خود ضمن اشاره به اینکه مقاومت همشیه وجود خواهد داشت، گفت: خون سمیر قنطار و تمام شهدا به ما این پیام را می‌رساند که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد ولو این که هر کس که بخواهد کشته شود, یا هرکس که بخواهد بازداشت شود این پرچم از دوشی بر دوش دیگر منتقل خواهد شد و از دستی به دست دیگر. به فلسطین نگاه کنید این نسلی که می‌بینید هم سن سمیر قنطار بود زمانی که از جنوب لبنان خارج و به شمال فلسطین رفت, جوانان دختر و پسر فلسطینی امروز بر مرگ حمله‌ور می‌شوند دهها نفرشان به شهادت می‌رسند و امروز می‌بینیم با عملیات حمله با استفاده از سلاح سرد و زیرگرفتن صهیونیست‌ها رعب و وحشت را در دل دشمن به وجود آوردند.

جوکار در واکنش به سخنان دبیرکل حزب الله گفت: تاکنون سمیرقنطارهای بسیاری توسط رژیم صهیونیستی و سرویس‌های تروریستی کشورهای غربی به شهادت رسیده‌اند اما جریان مقاومت همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و در سر راه خود هر مانعی را از سر راه بر می‌دارد.  

وی در ادامه گفت: جبهه مقاومت یک تفکر پویا است که هر روز گسترده تر می شود ، ترور و ایجاد گروه‌های تروریستی نظیر داعش نه تنها خللی در این تفکر مقاومت ایجاد نخواهد کر، بلکه جبهه مقاومت را مقاوم‌تر می کند. اگرچه جریان مقاومت و سوریه متحمل هزینه‌های سنگینی تا کنون شده‌اند اما امروز به قابلیت‌های نظامی شگرفی دست ‌یافته‌اند ، نمونه این موضوع را در جنگ تحمیلی ایران با رژیم بعثی صدام می‌توانیم مشاهده کنیم.

حق انتقام حزب الله

سید حسن نصرالله همچنین با اشاره به پاسخ قاطع مقاومت به شهادت مبارزانش، خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: زمانی که تجاوز می‌کنی هرچه باشد و در هرکجا که باشد و در هر زمان که بخواهد باشد مقاومت حق پاسخ را خواهد داشت به هر صورت و در هر کجا و در هر زمان؛ پیام امروز من از امروز تا برای همیشه و برای هر یک از اعضای حزب‌الله که شهید می‌شوند، می‌گویم ما مسئولیت آن را فقط متوجه اسرائیل می‌دانیم و اعلام می‌کنیم که حق پاسخ را برای مکان و زمان و شیوه‌ای که خود صلاح می‌دانیم محفوظ می‌دانیم این حق ماست و به حول قوه الهی و توفیقی که خداوند در این راه به ما ارزانی می‌دارد استفاده خواهیم کرد.

براساس گزارش‌های فاش شده توسط رسانه‌های صهیونیستی ، ارتش اسرائیل، سازمان اطلاعات عمومی «شاباک» و سازمان اطلاعات خارجی «موساد» برای مقابله با پاسخ سریع احتمالی از طرف حزب الله به حال آماده باش درآمده‌اند.

روزنامه معاریو هم در واکنش به ترور سمیر القنطار از ساکنان شهرک ها در شمال فلسطین اشغالی خواست خود را برای شرایط بدتری آماده کنند.

معاریو افزود: «حزب الله تهدید می کند به این ترور پاسخ خواهد داد. آخرین باری که این حزب تهدید کرد به حمله منسوب به اسرائیل پاسخ خواهد داد، شاهد واکنش سختی بودیم. هر چند که شاهد عملیات بزرگی در شمال نبودیم، اما اکنون در جنگ سوم لبنان درگیر هستیم. ساکنان شمال باید در نظر داشته باشند که پاسخ موفقیت آمیز حزب الله ممکن است تلفات سنگینی به همراه داشته باشد و باعث بروز جنگ گسترده ای در مرزهای شمالی شود. البته ارزیابی ها آن است که دو طرف خواهان ایجاد بحران نیستند. اما نباید اشتباه کنیم و باید بدانیم که حزب الله پاسخ خواهد داد. شاید این پاسخ در حد متوسط باشد و شاید هم حزب الله تا آخر جلو برود. فقط خود نصرالله از این مسئله آگاهی دارد.»

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet