خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/10/01 15:26:57
سرویس اقتصادی
نمایندگان مردم شهرهای مریوان و بانه در مجلس:

بررسی مسائل مربوط به رد کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی در جلسه هفته آتی هیئت رئیسه مجلس

نمایندگان مردم شهرهای مریوان و بانه در مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل مربوط به رد کلیات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی در جلسه یکشنبه آتی هیئت رئیسه مجلس خبر دادند.
بررسی مسائل مربوط به رد کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی در جلسه هفته آتی هیئت رئیسه مجلس نمایندگان مردم شهرهای مریوان و بانه در مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل مربوط به رد کلیات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی در جلسه یکشنبه آتی هیئت رئیسه مجلس خبر دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/127742.jpg بررسی,مسائل,مربوط,به,رد,کلیات,لایحه,ایجاد,مناطق,آزاد,تجاری,–,صنعتی,در,جلسه,هفته,آتی,هیئت,رئیسه,مجلس Icana

امید کریمیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی در مریوان و بانه و چند منطقه دیگر همراه با ایجاد 81 منطقه ویژه اقتصادی بصورت تجمیعی در روز یکشنبه گذشته به جلسه علنی مجلس ارائه شد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه لوایح ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی بصورت تجمیعی باعث شد در زمان بررسی این لایحه تفسیر متفاوتی در خصوص میزان آراء مورد نیاز برای تصویب لایحه مذکور، از سوی باهنر رئیس جلسه صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در زمان بررسی لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی تفسیر آقای باهنر رئیس جلسه، بر این اساس بود که این لایحه برای تصویب نیاز به دو سوم آرا نمایندگان را دارد به دلیل اینکه باید با برنامه پنجم توسعه کشور مطابق داشته باشد.

کریمیان افزود: تمامی نمایندگان مجلس که در لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه، نام حوزه انتخابیه شان قید شده بود بعد از رد کلیات مناطق آزاد تجاری – صنعتی در صحن علنی، اعتراضاتی در خصوص نحوه بررسی لایحه داشتند که با پیگیری و بعد از مذاکره ای که با آقای ابوترابی فرد رئیس جلسه روز دوشنبه داشتند، مقرر شد این مسئله در جلسه یکشنبه آینده هیئت رئیسه خانه ملت بررسی شود.

محسن بیگلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تفسیرهای متفاوت در خصوص نحوه بررسی لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی در صحن علنی مجلس گفت: تفسیر بنده از بررسی لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی در مریوان و بانه و چند منطقه دیگر در جلسه علنی یکشنبه گذشته، بر این است با همان آراء کسب شده، لایحه مذکور تصویب شده و نیازی به کسب دو سوم آراء نمایندگان را ندارد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلسی شورای اسلامی ادامه داد: در حالی در جلسه علنی یکشنبه گذشته اعلام شد تصویب کلیات مناطق آزاد تجاری – صنعتی در صحن علنی، نیاز به دو سوم آرا را دارد که لایحه ای مشابه با این لایحه در گذشته تنها با کسب یک دوم آراء نمایندگان نیز مصوب شده بود.

بیگلری افزود: در مذاکرات با آقای دکتر لاریجانی، نمایندگان به ایشان اطلاع دادند که اختلاف در تفسیر برای کسب میزان رای مورد نیاز برای تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی وجود دارد که دکتر لاریجانی مساعدت لازم را برای بررسی مجدد موضوع مذکور در جلسه یکشنبه آینده هیئت رئیسه مجلس را داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet