هدر اصلی
1394/10/06 09:42:00
سرویس اقتصادی
تاجگردون:

واگذاری واردات و عرضه بنزین به بخش خصوصی اثرات تورمی مثبت دارد

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت جهانی بنزین با توجه به قیمت کنونی نفت زیر هزار تومان است، گفت:رقابتی شدن عرضه بنزین در شرایط کنونی نشان می دهد که قیمت آن باید کاهش پیدا کند.
واگذاری واردات و عرضه بنزین به بخش خصوصی اثرات تورمی مثبت دارد رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت جهانی بنزین با توجه به قیمت کنونی نفت زیر هزار تومان است، گفت:رقابتی شدن عرضه بنزین در شرایط کنونی نشان می دهد که قیمت آن باید کاهش پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44584.jpg واگذاری,واردات,و,عرضه,بنزین,به,بخش,خصوصی,اثرات,تورمی,مثبت,دارد Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد طرح ویژه وزارت نفت برای آزادسازی قیمت بنزین و تبدیل شدن جایگاه‌های عرضه سوخت به سه کلاس گفت:مجلس دولت را مکلف کرده و این اجازه را داده که اگر کسی می تواند، بنزین با کیفیت وارد کرده  و  آن را با قیمت های متفاوت عرضه کند.

نماینده مردم گچساران در مجلس با بیان اینکه اگر وزارت نفت برای بخش خصوصی رقابت ایجاد کند از بار دولت کاسته و بر فضای رقابتی افزوده می شود، اظهار داشت:در اروپا قیمت بنزین در جایگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است و دلیل آن کیفیت متنوع بنزین های توزیع شده است.

بنزین  عرضه شده توسط بخش خصوصی کمتر از 900 تومان به فروش می رسد

تاجگردون با اشاره به اینکه قیمت جهانی بنزین با توجه به قیمت کنونی نفت زیر هزار تومان است، ادامه داد: اگر هم اکنون بنزین توسط بخش خصوصی وارد و عرضه شود کمتر از 900 تومان به فروش می رسد.

وی ادامه داد:اجرای این طرح بار تورمی ندارد و اگر به بخش خصوصی اجازه داده شود بنزین وارد و عرضه کند و فضای رقابتی شکل بگیرد اثرات تورمی مثبت و کاهنده دارد که به نفع مردم است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنزین تک نرخی بنزین عرضه شده توسط دولت است، تصریح کرد:رقابتی شدن عرضه بنزین در شرایط کنونی نشان می دهد که قیمت آن باید کاهش پیدا کند./

پایان پیام

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet