خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/10/02 11:12:00
سرویس فرهنگی
هادی حسینی مطرح کرد:

تلاش برای به سرانجام رساندن طرح حمایت ازهنرمندان‌واستادکاران صنایع دستی در مجلس نهم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است علیرغم وجود صنایع دستی خاص ایرانی و امکان ایجاد اشتغال و درآمدزایی از این راه، به علت عدم حمایت های قانونی، بخش اعظمی از این صنعت به دست فراموشی سپرده شده است.
تلاش برای به سرانجام رساندن طرح حمایت ازهنرمندان‌واستادکاران صنایع دستی در مجلس نهم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است علیرغم وجود صنایع دستی خاص ایرانی و امکان ایجاد اشتغال و درآمدزایی از این راه، به علت عدم حمایت های قانونی، بخش اعظمی از این صنعت به دست فراموشی سپرده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/57527.jpg تلاش,برای,به,سرانجام,رساندن,طرح,حمایت,ازهنرمندان‌واستادکاران,صنایع,دستی,در,مجلس,نهم Icana
سید هادی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب کلیات طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی در کمیسیون صنایع و معادن گفت: کلیات این طرح مورد استقبال اعضای کمیسیون قرار گرفت اما در خصوص جزئیات اشکالاتی وجود داشت که قرار شد پیشنهاد دهندگان طرح برای بررسی بیشتر آن، جلساتی تشکیل دهند.
نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بیان اشکالات این طرح حمایتی پرداخت و عنوان کرد: در طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی همه جنبه های مختلف حمایتی دیده نشده بود و جامعیت نداشت.
وی افزود: قرار شد پیشنهاد دهندگان جلساتی با سازمان های مرتبط  داشته باشند و نگاه هماهنگ نهادهایی مانند وزارت کار، سازمان صنایع دستی و گردشگری و اصناف مختلف در حوزه صنایع دستی را در کنار هم بیاورند.
حسینی در ادامه به علت دغدغه نمایندگان برای پیشنهاد طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی اشاره و بیان کرد: مسأله اشتغال در کشور به صورت بحرانی در آمده است و صنایع دستی از جمله حوزه هایی است که می تواند ایجاد اشتغال و درآمد کند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه صنایع دستی ایرانی، تاریخ  دیرینه داشته و مختص ایران است، اظهار کرد: این در حالی است که به علت عدم حمایت های قانونی بخش اعظمی از صنایع دستی کشور رو به فراموشی رفته و استادکاران صنایع دستی مختلف مثل شیشه گری، زرگری، قالیبافی، منبت کاری و سایر حوزه ها دچار بی انگیزگی شده اند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه وجود قانون جامع از ضرورت های اولیه حمایت از اقشار مختلف است، خاطرنشان کرد: احتمالا بررسی این قانون به صحن علنی مجلس نهم نرسد اما بنا داریم طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی را در زمان فعالیت این مجلس در کمیسیون به سرانجام برسانیم تا آماده رفتن به صحن علنی شود./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet