خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/10/02 13:09:00
سرویس سیاسی
سبحانی نیا:

حساسیت های ایران موجب معلق شدن مصوبه محدودیت در صدور روادید شد/تعلیق مصوبه نشان دهنده عزم طرف مقابل بر اجرای برجام است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از مصوبه محدودیت در صدور ویزا حسایت های بسیاری در جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد تصریح کرد: در این رابطه نمایندگان مجلس تذکرات جدی دادند و نشان می داد که اجرای مصوبه محدودیت در صدور ویزا می توانست چالش جدی بین ایران و طرف مقابل برای اجرای برجام به وجود آورد.
حساسیت های ایران موجب معلق شدن مصوبه محدودیت در صدور روادید شد/تعلیق مصوبه نشان دهنده عزم طرف مقابل بر اجرای برجام است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از مصوبه محدودیت در صدور ویزا حسایت های بسیاری در جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد تصریح کرد: در این رابطه نمایندگان مجلس تذکرات جدی دادند و نشان می داد که اجرای مصوبه محدودیت در صدور ویزا می توانست چالش جدی بین ایران و طرف مقابل برای اجرای برجام به وجود آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/109285.jpg حساسیت,های,ایران,موجب,معلق,شدن,مصوبه,محدودیت,در,صدور,روادید,شد/تعلیق,مصوبه,نشان,دهنده,عزم,طرف,مقابل,بر,اجرای,برجام,است Icana
حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درمورد معلق کردن قوانین جدید صدور روادید از سوی کاخ سفید گفت: اجرای مصوبه محدودیت در صدور روادید می توانست موانعی در اجرای برجام به وجود آورد در حالی که باید از هر گونه اقدامی که بتواند در زمینه اجرای برجام مشکلی به وجود آورد پرهیز شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که مصوبه را تعلیق کنند که کار مثبت و گامی به جلوست و می تواند نگرانی های موجود را مرتفع کند.

سبحانی نیا با اشاره به اینکه پس از مصوبه محدودیت در صدور ویزا حسایت های بسیاری در جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد تصریح کرد: در این رابطه نمایندگان مجلس تذکرات جدی دادند و نشان می داد که اجرای مصوبه محدودیت در صدور ویزا می توانست چالش جدی بین ایران و طرف مقابل برای اجرای برجام به وجود آورد.

نماینده مجلس نهم ادامه داد: طرف مقابل متوجه این پیام جمهوری اسلامی ایران شد و به همین دلیل مصوبه را به صورت تعلیق در آورد.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعلیق مصوبه می تواند علامت مثبتی بر عزم طرف مقابل بر اجرای برجام باشد و کار اجرای آن را تسهیل کند.

 مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته طرحی را به تصویب رساند که برای شهروندانی از کشورهای برخوردار از برنامه «معافیت از روادید» که به چهار کشور ایران، سوریه، عراق و سودان سفر کنند، محدودیت‌های تازه‌ای وضع می‌کند. اما چند روز پس از آن وزیر امور خارجه آمریکا با ارسال نامه رسمی خطاب به دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به صراحت اطمینان داد که دولت آمریکا با استفاده از همه ابزارهای در اختیار خود اجازه نخواهد داد که این قانون هیچ مانعی برای منافع اقتصادی ایران ایجاد کند. فاکس نیوز اعلام کرد.

این در حالی است که کاخ سفید روزگذشته مصوبه جدید صدور روادید را برای راضی کردن ایران معلق کرد.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet