ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/10/02 15:16:00
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در دیدار با مدیرکل و مدیران مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه استان قم

نقش پژوهش‌های بنیادین در آثار رادیو و تلویزیون پررنگ است/ لزوم تقویت ویژگی اسلامی‌اندیشی در آثار تولیدی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش پژوهش‌های بنیادین در آثار رادیو و تلویزیون پررنگ است، گفت: به طور حتم ویژگی اسلام‌اندیشی در تولیدات رادیو و تلویزیون باید تقویت شود.
نقش پژوهش‌های بنیادین در آثار رادیو و تلویزیون پررنگ است/ لزوم تقویت ویژگی اسلامی‌اندیشی در آثار تولیدی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش پژوهش‌های بنیادین در آثار رادیو و تلویزیون پررنگ است، گفت: به طور حتم ویژگی اسلام‌اندیشی در تولیدات رادیو و تلویزیون باید تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201512105002474236.jpg نقش,پژوهش‌های,بنیادین,در,آثار,رادیو,و,تلویزیون,پررنگ,است/,لزوم,تقویت,ویژگی,اسلامی‌اندیشی,در,آثار,تولیدی Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده است، ظهر امروز (چهارشنبه 2 آذر) با مدیرکل و
مدیران مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه استان قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه و ظرفیت‌های رشد و توسعه مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه استان قم گفت: خوشبختانه آثار و اقدامات این مرکز در رادیو و تلویزیون بسیار مطلوب و مثبت بوده است، از طرف دیگر این حوزه دارای هویت فکری بوده و برای توسعه این بخش نیازمند به پژوهش بنیادین هستیم. از این‌رو ایجاد مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه در استان قم بسیار دارای اهمیت بوده، زیرا این استان مرکز تولید فکر اسلامی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کوچک‌سازی و چابک‌سازی ساختار رادیو و تلویزیون گفت: چابک‌سازی در این حوزه حرف خوب و حقی است، اما بخش‌های تولیدکننده تفکر اسلامی همچنان باید حمایت شوند و جا را برای توسعه و شکوفایی آنها باز کرد.

رییس قوه مقننه با اشاره به اهمیت افزایش ارتباط مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه استان قم با بخش‌های تولیدی رادیو و تلویزیون تصریح کرد: این موضوع موجب افزایش و بهبود کیفیت تولیدات می شود.

دکتر لاریجانی نقش رسانه‌ها در عصر ارتباطات را مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: به طور حتم اگر در این بخش تولیدات عمیق و جذاب صورت گیرد به طور حتم جایگاه رادیو و تلویزیون پررنگ‌تر و تاثیرگذارتر از امروز خواهد بود. اما اگر در حوزه فکر اسلامی این بخش حرفی برای گفتن نداشته باشد، در عمل اتفاقی صورت نمی‌گیرد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان بیان کرد: در بحث تولیدات در رادیو و تلویزیون دو مولفه اساسی باید مورد توجه قرار گیرد که عمق و جذابیت فکر اسلامی از مهمترین آنهاست. از طرف دیگر رادیو و تلویزیون باید برنامه‌ریزی مناسبی را برای تولید آثاری در رابطه با زندگی بزرگان دینی صورت دهد. البته اینگونه پروژه‌ها پرهزینه است، اما اگر بخواهیم نشان دهیم که کشور ما دارای عقبه تمدنی بسیار بالایی است باید در این جهت حرکت کنیم. البته این مسئله نیازمند مطالعات عمیق و کار فنی و تخصصی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین برخی بزرگان کشور که در جریان انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند متاسفانه تاکنون دیده نشده‌اند. در همین راستا رادیو و تلویزیون باید برنامه مدونی را برای ثبت و ضبط افکار و نقش این افراد در جریان انقلاب داشته باشند.

دکتر لاریجانی بر ضرورت تقویت ویژگی اسلامی‌اندیشی در تولیدات رادیو و تلویزیون تاکید کرد و گفت: اگر به دنبال تاثیرگذاری این تولیدات در دنیای امروز هستیم، باید به کار پژوهشی بها دهیم. از طرف دیگر پس از انقلاب اسلامی تاکنون هنرمندان آثار دینی خوبی را خلق کرده‌‌اند اما متاسفانه این آثار به اندیشه مکتب‌ساز تبدیل نشده است.

در آغاز این دیدار مدیرکل مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه استان قم با اشاره به حمایت‌های ویژه دکتر لاریجانی از این مرکز گفت: خوشبختانه این مرکز تاکنون 750 جلد کتاب در حوزه دین و رسانه و 870 نشریه و مجله به چاپ رسانده است. همچنین سایت این مرکز تاکنون حدود 35 میلیون بازدیدکننده داشته است که این مسئله نشان‌دهنده استقبال جوانان از این حوزه است./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet