ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/10/02 13:11:00
سرویس اقتصادی
ثروتی:

انتقاد از ادامه روند تخلفات موسسات مالی غیرمجاز /بانک مرکزی پاسخگوی سپرده‌ مشتریان ثامن‌الحجج باشد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان این موسسه بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند.
انتقاد از ادامه روند تخلفات موسسات مالی غیرمجاز /بانک مرکزی پاسخگوی سپرده‌ مشتریان ثامن‌الحجج باشد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان این موسسه بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/120124.jpg انتقاد,از,ادامه,روند,تخلفات,موسسات,مالی,غیرمجاز,/بانک,مرکزی,پاسخگوی,سپرده‌,مشتریان,ثامن‌الحجج,باشد Icana
موسی‌الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تجمع چندین باره سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج مقابل مجلس، گفت: تنها مقصر وجود و فعالیت موسسات مالی غیرمجاز در کشور بانک مرکزی است.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه طبق قانون اصل و سود سپرده‌های مردم نزد موسسات مالی باید از سوی دولت به ویژه بانک مرکزی تضمین شود، افزود: در خصوص موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بانک مرکزی باید پاسخگوی مشتریان بوده و با پرداخت سپرده‌های آن‌ها آرامش کشور را حفظ کند.


شکی در تخلف موسسه ثامن الحجج نیست
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در تخلف موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج شکی نیست، تصریح کرد: در خصوص تعیین تکلیف این موسسه بارها درخواست استیضاح وزیر اقتصاد را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه کرده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد نمی تواند از وظیفه تعیین تکلیف موسسات مالی غیرمجاز شانه خالی کند، افزود: مسئول اجرای برنامه‌های اقتصادی وزیر اقتصاد بوده و نمی‌تواند با واگذاری صرف این مسئولیت به بانک مرکزی خود را از تبعات وجود چنین موسساتی در کشور برهاند.

ثروتی با بیان اینکه در خصوص برخورد با موسسات مالی غیرمجاز کمبود قانون نداریم، گفت: درباره برخورد با این نوع موسسات ضعف در اجرا از سوی دستگاه‌های اجرایی داریم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد:‌ دولت باید در خصوص برگشت منابع سپرده‌گذاری شده مردم در موسسه مالی ثامن الحجج با فوریت جلسه برگزار کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی توجهی مجدد دولت به وجود موسسات مالی غیرمجاز در کشور برخورد مجلس را به همراه خواهد داشت./

پایان پیام
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet