هدر اصلی
1394/10/02 14:26:00
سرویس اقتصادی
اسماعیلی:

بی توجهی به بخش معدن زیر سایه گستردگی وظایف وزارت صنعت/معادن; یتیمان هزار سرپرست

رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه بی توجهی به بخش معدن به دلیل گستردگی وظایف وزارت صنعت است، گفت:کمیسیون مشترک مجلس متشکل از نماینده ۴ کمیسیون صنایع و معادن، اقتصادی، اجتماعی و برنامه بودجه طرح تفکیک بخش بازرگانی از صنعتی و معدنی را بررسی می کند.
بی توجهی به بخش معدن زیر سایه گستردگی وظایف وزارت صنعت/معادن; یتیمان هزار سرپرست رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه بی توجهی به بخش معدن به دلیل گستردگی وظایف وزارت صنعت است، گفت:کمیسیون مشترک مجلس متشکل از نماینده 4 کمیسیون صنایع و معادن، اقتصادی، اجتماعی و برنامه بودجه طرح تفکیک بخش بازرگانی از صنعتی و معدنی را بررسی می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43893.jpg بی,توجهی,به,بخش,معدن,زیر,سایه,گستردگی,وظایف,وزارت,صنعت/معادن;,یتیمان,هزار,سرپرست Icana
داریوش اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه انتظار از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای گسترش بخش معدنی، بیشتر از میزان اقدام صورت گرفته کنونی است، گفت:اخیرا شورای سیاستگذاری اجرایی در وزارتخانه تشکیل شده که وزیر صنعت ریاست این شورا را بر عهده دارد و من هم به عنوان نماینده در این شورا حضور دارم.

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نعمت زاده در زمان آغاز وزیری خود آشنایی زیادی با بخش معدنی نداشت و بیشتر ساختار فکری او در رابطه با بخش صنعتی بود، افزود:البته با ارتباط خوبی که با مجلس و کمیته و صنایع معدنی مجلس برقرار کرد، جهت گیری وزارتخانه به سمت بخش معدنی سوق داده شد، اما انتظارات ما به طور کامل برآورده نشد.

شورای سیاستگذاری 5 نفره پیگیر اقدامات بخش معدنی کشور

اسماعیلی با اشاره به اینکه پیشنهاد ایجاد 3 قائم مقام در هر سه بخش تجارت، صنعت و معدنی به وزیر صنعت داده شد، ادامه داد:در بخش صنعت و بازرگانی 2 قائم مقام گذاشته شد، اما به دلیل مشکلات سازمان مدیریت و برنامه ریزی در بخش معدنی قائم مقامی مشخص نشد که وزارتخانه شورای سیاستگذاری 5 نفره جهت پیگیری کارهای بخش معدنی تشکیل داد.

وی با بیان اینکه طرح انتزاع در مجلس مشکل این بخش را می تواند رفع کند، اظهار داشت: کمیسیون مشترک متشکل از نماینده 4 کمیسیون صنایع و معادن، اقتصادی، اجتماعی و برنامه بودجه این طرح را بررسی می کنند و نتایج آن اعلام خواهد شد.

جلسات مستمر کمیسیون صنایع و وزارت صنعت جهت پیشبرد اهداف معدنی

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه وزیر صنعت برای افزایش فعالیت حوزه معدنی تلاش می کند، افزود: کمیسیون صنایع برای پیشبرد اهداف معدنی کشور جلساتی با کمیسیون صنایع داشته تا مشکلات بخش معدنی رفع شود.

رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای پیشبرد بخش معدنی کشور تصریح کرد: با گذشت زمان این وزارتخانه تمرکز مناسبی روی بخش صنایع معدنی داشته، اکتشاف از طریق ایدرو و الکترونیکی کردن خدمات معدنی نیز در این بخش به اجرا گذاشته شده است./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet