هدر اصلی
1394/10/06 08:24:00
سرویس اقتصادی
چهاردولی :

وام 60 میلیونی مسکن اقشار ضعیف را دربرنمی‌گیرد/ضرورت بازنگری در میزان اقساط

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از میزان بازپرداخت اقساط وام ۶۰ میلونی مسکن گفت: اقشار ضعیف جامعه توان بازپرداخت ندارند و دولت باید در میزان مبلغ اقساط بازنگری کند.
وام 60 میلیونی مسکن اقشار ضعیف را دربرنمی‌گیرد/ضرورت بازنگری در میزان اقساط عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از میزان بازپرداخت اقساط وام 60 میلونی مسکن گفت: اقشار ضعیف جامعه توان بازپرداخت ندارند و دولت باید در میزان مبلغ اقساط بازنگری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/57778.jpg وام,60,میلیونی,مسکن,اقشار,ضعیف,را,دربرنمی‌گیرد/ضرورت,بازنگری,در,میزان,اقساط Icana
علی نعمت چهاردولی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شروع پرداخت وام 60 میلیونی مسکن گفت:این وام قدمی برای خروج بخش مسکن از بحران رکود است، اما به طور کامل نمی تواند این بخش را تحت تاثیر قرار دهد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 2طیف خواهان دریافت وام مسکن  هستند، افزود:یک قشر با درآمد متوسط به بالا که تمکن مالی دارند و درآمد آنها بیش از 2 میلیون تومان در ماه است که یک میلیون را صرف هزینه های زندگی و یک میلیون دیگر را برای اینکه صاحب مسکن شوند برای پرداخت وام اختصاص می دهند.


الزام به بازپرداخت طولانی مدت برای اقشار محروم

چهاردولی با اشاره به قشر دیگر جامعه که جز اقشار ضعیف و محروم جامعه هستند، ادامه داد:در آمد این گروه در حد قانون کار است که این درآمد تنها برای معیشت آن کفایت می کند و دیگر امکان استفاده از این وام و صاحبخانه شدن برای آنها فراهم نیست.

وی با بیان اینکه دولت وام 60 میلیونی با این میزان بازپرداخت را به قشر متوسط به بالا اختصاص دهد، اظهار داشت:میزان بازپرداخت این وام برای اقشار ضعیف با بازپرداخت کمتر و مدت زمان طولانی تر صورت گیرد.


تولید در کارخانه ها به دلیل کاهش ساخت و ساز به حالت رکود درآمده است

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه سود بازپرداخت وام گروه ضعیف جامعه باید به میزان پایین باشد، افزود:در این صورت این حرکت سبب رونق و تحول در بازار مسکن و به صاحبخانه شدن اقشار کم درآمد می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقشار کم درآمد قادر به خریداری بسیاری از واحدهای مسکونی کنونی نیستند، تصریح کرد: تولید در بسیاری از کارخانجات به دلیل کاهش ساخت و ساز به حالت رکود درآمده که با تحریک تقاضا می توان رونقی دوباره به این بازار داد./
پایان پیام   
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet