آغاز هفته وحدت
1394/10/04 09:36:00
سرویس اجتماعی
حقیقت پور با اشاره به بی توجهی نسبت به آلودگی هوا ؛

محیط زیست محلی برای فعالیت‌های سیاسی شده/ لزوم تحقیق و تفحص از این سازمان

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت عملکرد سازمان محیط زیست در مقابله با الودگی هوا را ضعیف خواند و گفت: متاسفانه سازمان محیط زیست به وظایف ذاتی خود در حل مشکلات زیست محیطی عمل نمی کند.
محیط زیست محلی برای فعالیت‌های سیاسی شده/ لزوم تحقیق و تفحص از این سازمان عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت عملکرد سازمان محیط زیست در مقابله با الودگی هوا را ضعیف خواند و گفت: متاسفانه سازمان محیط زیست به وظایف ذاتی خود در حل مشکلات زیست محیطی عمل نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/121383.jpg محیط,زیست,محلی,برای,فعالیت‌های,سیاسی,شده/,لزوم,تحقیق,و,تفحص,از,,این,سازمان Icana
منصور حقیقت پور درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ضعیف و غیرقابل قبول خواندن عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در مقابله با آلودگی هوا در تهران، گفت: متاسفانه سازمان حفاظت از محیط زیست یک نهاد سیاسی شده و به وظایف ذاتی خود به درستی عمل نمی کند؛ بنابراین درحال حاضر در همه مراکز استان ها  مردم چوب عدم تحرک و غیرفعال بودن سازمان محیط زیست را می خورند.
 
نماینده  مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم کاری ها و بی توجهی  محیط زیست  به معضل آلودگی هوا در کلانشهرها به ویژه تهران، افزود: سازمان محیط زیست به جای آنکه به وظایف خود عمل کند به محیطی برای  انجام فعالیت های سیاسی مسئولان مربوطه تبدیل شده است.
 
وی تاکید کرد : اگروزارتخانه  محیط زیست  در دولت فعالیت داشت، به طور حتم مجلس شورای اسلامی وزیر مربوطه را به دلیل کم کاری ها استیضاح و مورد سوال قرار می داد، اما در حال حاضر شاکله قوانین این اجازه را برای طرح سوال از رئیس سازمان محیط زیست نمی دهد.
 
این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه مقابله با آلودگی هوا باید به شهرداری واگذار شود، گفت: اگر امکانات و تجهیزات لازم برای این موضوع  دراختیار شهرداری قرارگیرد، می توان انتظار داشت که درمدت زمان کوتاهی  معضل بزرگ آلودگی هوا در پایتخت حل شود.
 
حقیقت پور با تاکید برانجام تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست، افزود: اگراین موضوع از سوی نمایندگان مطرح شود به طور حتم از درخواست تحقیق و تفحص استقبال می کنم.
 
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، گفت: برای مقابله با آلودگی هوا نیاز به ایجاد یک نهاد و سازمان مستقل نیست و نباید  بی دلیل اقدام به  افزایش تشکیلات و به دنبال آن هزینه سازی برای کشور کرد، بنابراین  شهرداری دراین زمینه به خوبی می تواند مشکلات را حل کند./

پایان پیام
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet