هدر اصلی
1394/10/05 10:12:08
سرویس سیاسی
حیدرپور شهرضایی:

رفتار و جدیت آمریکا در اجرای برجام با اقدامات کنگره راستی آزمایی می شود /مقابله به مثل مجلس در صورت لزوم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راستی آزمایی آمریکا با اقداماتش علیه مصوبات کنگره مشخص می شود گفت: اگر آنها به صورت جدی به دنبال انجام تعهداتشان هستند باید نسبت به مصوبات کنگره اقدامات لازم را انجام دهند.
رفتار و جدیت آمریکا در اجرای برجام با اقدامات کنگره راستی آزمایی می شود /مقابله به مثل مجلس در صورت لزوم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راستی آزمایی آمریکا با اقداماتش علیه مصوبات کنگره مشخص می شود گفت: اگر آنها به صورت جدی به دنبال انجام تعهداتشان هستند باید نسبت به مصوبات کنگره اقدامات لازم را انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/112992.jpg رفتار,و,جدیت,آمریکا,در,اجرای,برجام,با,اقدامات,کنگره,راستی,آزمایی,می,شود,/مقابله,به,مثل,مجلس,در,صورت,لزوم Icana
عوض حیدرپور شهرضایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره هدف  مصوبات اخیر ضد ایرانی کنگره آمریکا علیه ایران گفت: مصوبات اخیر کنگره نشان دهنده رویکرد ضد ایرانی است؛آنها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحقیر شده و شکست خورده اند به همین دلیل کینه و خصومت دیرینه ای نسبت به ایران دارند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها پس از پیروزی انقلاب ابهت خود را از دست داده اند و به منظور رفع آن شکست اقدامات ضد ایرانی دارند که نشان دهنده عمق کینه آنها نسبت به انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها طبق برجام نسبت به ایران متعهد هستند تصریح کرد: در ماجرای برجام جمهوری اسلامی ایران با دولت آمریکا طرف حساب است و این کشور فارغ از مصوبات کنگره باید به تعهدات خود در قبال ایران عمل کند.

نماینده مجلس نهم ادامه داد: مصوبات کنگره آمریکا اقدامات خصمانه ای علیه ایران است و دولت این کشور باید جلوی این اقدامات را بگیرد و بتواند کنگره را کنترل کند و مصوبات را وتو کند؛دولت آمریکا باید مشکلاتش را حل کند و اختلافات داخلی این کشور نمی تواند موجب نفی تعهدات بین المللی این کشور شود.

حیدرپور افزود: چنانچه رییس جمهور آمریکا هم با کنگره هم نوایی کند متوجه می شویم که دنبال بهانه بوده و علاقه ای به انجام تعهداتشان علیه ایران نداشتند؛بنابراین راستی ازمایی آمریکا با اقداماتش علیه مصوبات کنگره مشخص می شود.اگر آنها به صورت جدی به دنبال انجام تعهداتشان هستند باید نسبت به مصوبات کنگره اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: در صورت عدم انجام اینگونه اقدامات از سوی دولت آمریکا به تعبیری می توانیم در مورد برجام بگوییم نه خانی آمده و نه خانی رفته است.

حیدرپور اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی نیز در صورت ادامه روند کنگره و عدم اقدام لازم از سوی دولت آمریکا در مواجهه با آن می تواند مقابله به مثل کند،به این صورت که اگر آنها اجرای برجام را متوقف کنند ما نیز در مجلس اقداماتی مشابه آنچه آنها انجام دادند انجام می دهیم .یعنی در مقابله با مصوبه محدودیت در صدور روادید از سوی کنگره ما نیز چنین اقداماتی را با همکاری کشورهای دوست علیه آمریکا انجام دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در مجلس می توانیم قانونی تصویب کنیم که دولت موظف شود نسبت به اعلام شکایت علیه آمریکا در دادگاه بین المللی لاهه اقدام کند تا به این ترتیب حقوق ملت ایران را احیا کند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet