ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/10/06 10:38:00
سرویس فرهنگی
گزارش خانه ملت از آغاز سال نوی میلادی در کلیسای مارگیوکیس با حضور نماینده مسیحیان آشوری در مجلس:

تأکید اسقف کلیسا در مراسم عشای ربانی میلاد مسیح(ع) بر مشارکت پرشور آشوریان در انتخابات مجلس دهم

مراسم عشای ربانی یکی از مهم ترین مراسماتی است که هر ساله به مناسبت آغاز سال نوی میلادی و غسل تعمید مسیح(ع) در کلیسای مار گیوکیس مسیحیان آشوری برگزار می شود.
تأکید اسقف کلیسا در مراسم عشای ربانی میلاد مسیح(ع) بر مشارکت پرشور آشوریان در انتخابات مجلس دهم مراسم عشای ربانی یکی از مهم ترین مراسماتی است که هر ساله به مناسبت آغاز سال نوی میلادی و غسل تعمید مسیح(ع) در کلیسای مار گیوکیس مسیحیان آشوری برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201512108920944231.jpg تأکید,اسقف,کلیسا,در,مراسم,عشای,ربانی,میلاد,مسیح(ع),بر,مشارکت,پرشور,آشوریان,در,انتخابات,مجلس,دهم Icana
گروه فرهنگی خانه ملت، فائزه ظهیری - پیروان حضرت عیسی مسیح(ع) در سراسر دنیا حد فاصل میان 25 دسامبر تا 6 ژانویه را بر اساس روایات خود که مذاهب مختلفی از مسیحیت هستند به عنوان زادروز میلاد مسیح(ع) جشن می گیرند و مراسم مذهبی مخصوصی تحت عنوان عشای ربانی را در آن به جای می آورند.

 
 
هموطنان مسیحی آشوری ایرانی نیز به تبعیت از فرامین دینی خود هر ساله 25 دسامبر را جشن می گیرند و پیش از آن نیز با حضور در کلیسا مراسم مذهبی مخصوصی را برگزار می کنند و اکثر آنها که 25 روز را به روزه داری پرداخته اند با دریافت نان فطیر تبرکی از اسقف کلیسا، آخرین روزه خود را باز می کنند. روزه داری مسیحیان آشوری به این شکل است که از روز نخست تا روز 25 دسامبر هیچگونه خوراکی از مشتقات دامی مثل لبنیات، تخم مرغ و انواع گوشت قرمز و سفید استفاده نمی کنند.

 

روز جمعه (4 دی ماه) مصادف با 25 دسامبر بود که مسیحیان آشوری این روز را به عنوان میلاد مسیح(ع) می دانند و مراسم عشای ربانی را در این روز در ر کلیسای مارگیوکیس واقع در میدان قزوین برگزار کردند. یوناتن بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حضور داشت.
در جریان برگزاری مراسم عشای ربانی موسیقی مخصوصی نواخته می شود و بخش هایی از انجیل از سوی اسقف و کشیشان مرد و زن با نوای خاصی خوانده می شود. مسیحیان همچنین نوعی عود مخصوص دارند که در اثنای مراسم یکی از کشیشان آن را برای دوری از گزندها به دفعات روشن کرده و چند بار تکانش می دهد تا فضای کلیسا را آکنده کند.
 

از نکات جالب حضور چند نوجوان دختر و پسری است که لباس کشیش ها را به تن می کنند و در کنار کشیش ها مراسم را انجام می دهند که شاید در بزرگسالی به امر هدایت و راهنمایی هم کیشان خود برسند.

 
 
اسقف بنیامین که در دین خود هم تراز روحانی های مسلمان محسوب می شود، در مراسم های مذهبی به موعظه مسیحیان می پردازد. وی پیش از آخرین افطار مسیحیان آشوری در کلیسای مارگیوکیس به وعظ هم کیشان خود پرداخت و بعد از فراخواندن آنها به نیکی و پرهیز از بدی ها،‌ فرازهایی از انجیل را به آنها یادآوری کرد. وی همچنین در خلال موعظه های خود به آشوریان حاضر در کلیسا تأکید کرد حتما با مشارکت حداکثری خود در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی شرکت کنند و به نماینده مد نظر خود رأی دهند.

 
 
در ادامه مراسم عشای ربانی، یکی از کشیشان کلیسا پیام تبریک دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نوی میلادی را قرائت کرد.

 

در پایان این مراسم نیز هر یک از مسیحیان تکه نان فطیری به نشانه تبرک از اسقف خود دریافت کردند و جرعه ای از نوشیدنی مخصوص به دست کشیشان کلیسا را نوشیدند و به این شکل آخرین روزه خود را باز کردند.

 

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet