خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/10/07 09:02:00
سرویس سیاسی
حقیقت پور با رد حضور بازرسان آژانس برای بازدید از اقدامات اولیه ایران در اجرای برجام:

اقدامات اولیه ایران برای اجرایی شدن برجام هنوز تکمیل نشده است/ آژانس اتمی تنها بازدید کمی خواهد داشت

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کارهای مقدماتی که ایران برای اجرای برجام باید انجام دهد هنوز تکمیل نشده است تا بازرسان آژانس برای تایید آن به ایران بیایند.
اقدامات اولیه ایران برای اجرایی شدن برجام هنوز تکمیل نشده است/ آژانس اتمی تنها بازدید کمی خواهد داشت نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کارهای مقدماتی که ایران برای اجرای برجام باید انجام دهد هنوز تکمیل نشده است تا بازرسان آژانس برای تایید آن به ایران بیایند. https://cdn.icana.ir/d/019/121377.jpg اقدامات,اولیه,ایران,برای,اجرایی,شدن,برجام,هنوز,تکمیل,نشده,است/,آژانس,,اتمی,تنها,بازدید,کمی,خواهد,داشت Icana
منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اقدامات عملی برای اجرایی شدن برجام گفت:  برای اجرای برجام پیش مقدماتی باید از سوی ایران انجام شود. تا جایی که می دانیم این مقدمات تکمیل نشده است تا بر اساس آن رفع تحریم ها آغاز شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران باید سه اقدام از جمله کاهش تعداد سانتریفیوژ، تغییر در قلب راکتور خنداب اراک و جابجایی سوخت اورانیوم غنی شده داشته باشد تا بعد از آن بازرسان آژانس گزارشی از این اقدامات تهیه کنند.

وی اظهار داشت: هر زمان که اقدامات در این سه نقطه انجام شود به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام می کنیم تا بازرسان آن به ایران بیایند و به لحاظ کمی اقدامات را ارزیابی کند.

حقیقت پور  تاکید کرد:   بازرسان آژانس تنها می توانند اقدامات انجام شده را بررسی کنند نه اینکه در جریان روند کار در ایران حضور داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بر اساس اطلاعی که داریم اقدامات ایران در این سه نقطه هنوز به اتمام نرسیده بنابراین بازرسان آژانس برای تهیه گزارش هنوز به ایران فراخوانده نشده اند./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet