آغاز هفته وحدت
1394/10/07 11:19:00
سرویس فرهنگی

توضیحات سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص تذکر 196 نماینده مبنی بر عدم میزبانی مشهد در اجلاسیه کشورهای اسلامی

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ در خصوص تصور اشتباه پیش آمده برای گرفته شدن میزبانی اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی از مشهد، گفت: قرارنبود مشهد مکان برگزاری اجلاسیه وزرای فرهنگ باشد بلکه سال ۲۰۱۷، ‌سال پایتختی جهان اسلام برای مشهد است.
توضیحات سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص تذکر 196 نماینده مبنی بر عدم میزبانی مشهد در اجلاسیه کشورهای اسلامی معاون پارلمانی وزارت فرهنگ در خصوص تصور اشتباه پیش آمده برای گرفته شدن میزبانی اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی از مشهد، گفت: قرارنبود مشهد مکان برگزاری اجلاسیه وزرای فرهنگ باشد بلکه سال 2017، ‌سال پایتختی جهان اسلام برای مشهد است. https://cdn.icana.ir/d/019/98754.jpg توضیحات,سخنگوی,وزارت,ارشاد,در,خصوص,تذکر,196,نماینده,مبنی,بر,عدم,میزبانی,مشهد,در,اجلاسیه,کشورهای,اسلامی Icana
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته 196 نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، از وی خواستند که خود مسئولیت برگزاری «شورایعالی مشهد-2017» را بپذیرد و زمینه برگزاری اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در مشهد مقدس را فراهم آورد.

پیش از آن نیز نمایندگان مشهد مقدس در مجلس شورای اسلامی طی تذکراتی از رئیس جمهور خواسته بودند نسبت به گرفته شدن میزبانی اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در سال 2017 از مشهد شخصا ورود پیدا کند.

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در خصوص عدم برگزاری اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در مشهد مقدس به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال 2017 گفت: متأسفانه به علت عدم اطلاع یکی از نشریات از این موضوع و برداشت غلط از مصوبه مربوطه در خصوص محل برگزاری اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی، این تصور به اذهان نمایندگان متبادر شد که وزیر فرهنگ در این خصوص کم کاری کرده است.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه،‌ این اتفاق را سوءتفاهم رسانه ای عنوان کرد و یادآور شد: در اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در سال 2011،‌ وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت قبل پیشنهاد کرد مشهد پایتخت جهان اسلام قرار بگیرد که این امر صرفا در حد پیشنهاد باقی ماند اما این موضوع هرگز تصویب نشد.

وی افزود: سال گذشته که اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در مسقط عمان برگزار شد، اعضا تصمیم گرفتند اجلاسیه 2017 در سنار سودان برگزار شود و این موضوع به تصویب رسید.

نوش آبادی ادامه داد: از این رو هیچ گاه تصویب نشده بود که مشهد به عنوان محل برگزار کننده اجلاسیه وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در سال 2017 باشد که علی جنتی نیز در این خصوص توضیحات روشنی ارائه کرد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون این وزارتخانه با برگزاری جلسات متعدد وزیر با مسئولان شهری مشهد مقدس برنامه ریزی های گسترده ای برای سال 2017 که قرار است مشهد به عنوان پایتخت جهان اسلام باشد، دارد./
پایان پیام
گفت و گو از هانیه خاکپور
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet