آغاز هفته وحدت
1394/10/07 12:08:33
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر رسایی:

موضوع آلودگی هوا نیازمند توجه و همکاری همه سازمان‌ها و نهادها است

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران در مجلس در رابطه با موضوع آلودگی هوا بر همکاری نهادهای مختلف جهت رفع آن تأکید کرد.
موضوع آلودگی هوا نیازمند توجه و همکاری همه سازمان‌ها و نهادها است رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران در مجلس در رابطه با موضوع آلودگی هوا بر همکاری نهادهای مختلف جهت رفع آن تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/96726.jpg موضوع,آلودگی,هوا,نیازمند,توجه,و,همکاری,همه,سازمان‌ها,و,نهادها,است Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 7 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای گفت: تذکر آیین نامه ای بنده در رابطه با ماده 105 است که از صبح امروز فرصت بیان آن ایجاد نشده بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: براساس ماده 105 آیین نامه داخلی مجلس گزارش نهایی کمیسیون اصل نود پس از ارائه به هیأت رئیسه در صورتی که مربوط به عموم باشد با رعایت نوبت باید در دستور کار قرار گیرد و در اولین جلسه علنی قرائت شود.

وی گفت: گزارش کمیسیون اصل نود در خصوص آلودگی هوا و آلایندگی بنزین های تولید داخل که سال گذشته در همین تاریخ نهایی شده بود و در تاریخ 23/10/93 تقدیم هیأت رئیسه شده بود. کمیسیون بهداشت و کمیسیون کشاورزی نیز گزارشی را در این رابطه تهیه کرده بودند.

رسایی گفت: براساس دستوری که شما به عنوان رئیس مجلس مبنی بر لزوم تجمیع گزارش های تهیه شده صادر کرده بودید از سال گذشته این اقدام صورت نگرفته است. علی رغم ارائه گزارش چند ماه قبل معاونت نظارت مجدداً نامه ای را صادر کرده است که اسناد و مدارک ارائه شود. بنده برای پیگیری موضوع به دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی نیز مراجعه کردم.

وی در ادامه گفت: اگرچه در دفتر شما دستگاه تصفیه هوا وجود ندارد اما برخی از مسئولین برای دفاتر شخصی خود دستگاه تصفیه هوا تهیه کردند. براساس اسناد و مدارک موجود بنزین داخلی به هیچ عنوان آلاینده نبوده است. ظرف 2 سال گذشته بنزین به کشور از خارج وارد شده است؛ پشت واردات بنزین متأسفانه رانت وجود دارد. میلیاردها تومان رانت واردات از مسئله بنزین بهره برداری کرده است که نیازمند یک فکر جدی است.

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر رسایی گفت: مسئله آلودگی هوا موضوعی است که برخی از نمایندگان نیز با طرح هوای پاک که توسط آقای دهقان، دستگاه های مختلف برای مشارکت در آن جمع شدند.

وی در ادامه گفت: آلودگی هوای تهران و کلان شهرهای ایران دارای پارامترهای فراوانی است که باید بررسی شده و حل شوند. موضوع آلودگی هوا نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه های اجرایی کشور است. وارونگی هوا موجب بروز آلودگی هوا و مشکل برای کلان شهرهای ایران شده است و نیازمند پیگیری جدی است.

رئیس مجلس گفت: هیأت رئیسه پیگیر قانون هوای پاک می باشد و جلساتی با حضور شهرداری، سازمان حفاظت محیط زیست و دولت برگزار خواهد شد تا برنامه ریزی بلند مدتی جهت رفع آلودگی هوا صورت گرفته./     
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet