هدر اصلی
1394/10/07 12:37:00
سرویس سیاسی
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد در بازدید از محل جدید خبرگزاری خانه ملت؛

جایگاه خبرگزاری خانه ملت در انتشار اخبار مجلس استثنایی است

نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه خبرگزاری خانه ملت استثنایی و برجسته‌ است، گفت: انعکاس و انتشار اخبار صحن علنی مجلس از قبیل تصمیمات و تذکرات نمایندگان، سخنان و نطق‌های رئیس مجلس و همچنین اخبار کمیسیون‌های تخصصی از وظایف و اهداف خبرگزاری خانه ملت است.
جایگاه خبرگزاری خانه ملت در انتشار اخبار مجلس استثنایی است نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه خبرگزاری خانه ملت استثنایی و برجسته‌ است، گفت: انعکاس و انتشار اخبار صحن علنی مجلس از قبیل تصمیمات و تذکرات نمایندگان، سخنان و نطق‌های رئیس مجلس و همچنین اخبار کمیسیون‌های تخصصی از وظایف و اهداف خبرگزاری خانه ملت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201512106914168952.jpg جایگاه,خبرگزاری,خانه,ملت,در,انتشار,اخبار,مجلس,استثنایی,است Icana
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس در حاشیه بازدید از محل جدید خبرگزاری خانه ملت گفت: این خبرگزاری با توجه به انتشار اخبار مجلس در زمینه وظایف تقنینی و نظارتی و نقش این موضوعات در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و در حوزه روابط با دولت و سایر قوا، روابط خارجی، روابط قوه مقننه با حوزه‌های انتخابیه و مجموعه آحاد ملت ایران جایگاه استثنایی و برجسته‌ای دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت تا قبل از آغاز به کار دوره نهم مجلس شورای اسلامی، انعکاس اخبار خانه ملت با انسجام فعلی به صورت مستقیم و مطلوب صورت نمی‌گرفت اما خبرگزاری خانه ملت در دوره نهم مجلس با ارتباط دوسویه با نمایندگان مجلس و مردم، شرایطی را فراهم کرد تا اخبار مجلس به طور کامل و همچنین دیدگاه‌های مردم منعکس شود.

وی تصریح کرد: انعکاس و انتشار اخبار صحن علنی مجلس از قبیل تصمیمات و تذکرات نمایندگان، سخنان و نطق‌های رئیس مجلس و همچنین اخبار کمیسیون‌های تخصصی درخصوص مصوبات که بعضا با حضور مدیران و مسئولان در نشست‌های این کمیسیون‌ها همراه است، از وظایف و اهداف خبرگزاری خانه ملت به شمار می‌آید.  

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد افزود: با توجه به آلودگی هوا، کمیسیون انرژی مجلس از مسئولان ارشد وزارت نفت و سایر دستگاه‌ها از قبیل سازمان حفاظت از محیط‌زیست و شهرداری تهران و مجموعه نهادهای مرتبط با این حوزه دعوت کرد. در این جلسه مهم مقرر شده به دغدغه‌ها و نگرانی‌های مهم نمایندگان رسیدگی شود، بنابراین انعکاس اخبار کمیسیون‌های تخصصی برای آگاهی مردم بسیار مهم است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سفرهای خارجی که همراه با دیدار با مقامات و مسئولان کشورهای دیگر است و همچنین سفرهای داخلی نمایندگان به حوزه انتخابیه، حضور نمایندگان در اجتماعات مردمی و... از اخبار مهمی است که باید منعکس شود و یقیناً آثار سازنده‌ای در پی خواهد داشت. خوشبختانه خبرگزاری خانه ملت این وظیفه را انجام می‌دهد.

وی افزود: در جلسه کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه برای خبرگزاری خانه ملت جایگاه قانونی تعریف شود که براساس آن 3 نفر از نمایندگان در صحن علنی مجلس به‌عنوان هیات امنای خبرگزاری خانه ملت انتخاب شدند. همچنین نماینده‌ای از سوی رئیس مجلس نیز در این هیات امنا عضو خواهد بود، بنابراین جایگاه این خبرگزاری فاخر و زمینه‌ساز ارتباط مردم با نمایندگان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد تصریح کرد: دغدغه همکاران بر این بوده که این نهاد با هزینه کم و با کیفیت عالی وظیفه انعکاس اخبار مجلس را برای ارائه خدمات بهتر برای مردم فراهم کند./
پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet