هدر اصلی
1394/10/07 13:43:00
سرویس صحن
با 50 امضا تقدیم هیات رئیسه مجلس گردید

طرح ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

طرح ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با امضای ۵۰ نماینده در هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد.
طرح ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طرح ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با امضای ۵۰ نماینده در هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد. https://cdn.icana.ir/d/019/120412.jpg طرح,ایجاد,مناطق,آزاد,و,ویژه,اقتصادی Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان ملت در نشست علنی امروز (دوشنبه، 7 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، طرح ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با امضای ۵۰ نماینده را تقدیم هیات رئیسه کرده و اعلام وصول گردید.

دکتر علی لاریجانی پس از اعلام وصول این طرح گفت: بررسی طرح ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پس از تعطیلات مجلس در دستور کار صحن علنی قرار می‌گیرد.

گفتنی است که چندی پیش لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توسط دولت به مجلس ارائه شد. در این طرح دولت خواستار ایجاد ۸ منطقه ویژه و آزاد جدید شده بود، اما در کمیسیون اقتصاد مجلس با پیشنهاد نمایندگان، حدود ۷۰ منطقه ویژه و آزاد اقتصادی به ۸ منطقه‌ای که دولت در لایحه خواستار شده بود، اضافه شد.

در ابتدای جلسه صبح امروز مجلس شورای اسلامی ، حجت‌الاسلام حسن ابوترابی‌فرد که ریاست صحن علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار قانون اساسی منصور حقیقت پور که با استناد به ماده 171 قانون برنامه توسعه خواهان تصویب طرح منطقه آزاد اقتصادی اردبیل و مهران شده بود گفته بود که برخی مسائل هم وجود دارد که در لوایح دولت ارائه نشده است و در کمیسیون اقتصادی پیشنهادات همکاران و نمایندگان محترم مجلس لحاظ خواهد شد. در مورد پیش آمده اگر نمایندگان محترم بر نظر خود هستند می‌توانند طرحی را با بیش از 50 امضاء آماده کنند که با نظر مساعد مجلس این طرح نیز به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه می‌گردد.

پایان پیام/
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet