آغاز هفته وحدت
1394/10/09 09:52:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

گرفتن غرامت از بانک فرانسوی به بهانه دور زدن تحریم ها به ضرر ایران تمام می شود

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدریافت غرامت از بانک فرانسوی به بهانه دور زدن تحریم های ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران باید با رفتار سیاسی جلوی این اقدامات را بگیرند چرا که گرفتن غرامت از بانک های اروپایی باعث ایجاد موج منفی علیه ایران می شود.
گرفتن غرامت از بانک فرانسوی به بهانه دور زدن تحریم ها به ضرر ایران تمام می شود نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدریافت غرامت از بانک فرانسوی به بهانه دور زدن تحریم های ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران باید با رفتار سیاسی جلوی این اقدامات را بگیرند چرا که گرفتن غرامت از بانک های اروپایی باعث ایجاد موج منفی علیه ایران می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43294.jpg گرفتن,غرامت,از,بانک,فرانسوی,به,بهانه,دور,زدن,تحریم,ها,به,ضرر,ایران,تمام,می,شود Icana
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش کنگره برای گرفتن غرامت از بانک فرانسوی به دلیل دور زدن تحریم های ایران، گفت: آمریکایی ها از سال 1995 میلادی تحت عنوان تحریم  فرامرزی  و با رفتاری سیاسی از بانک های خارجی غرامتی دریافت می کند که این موضوع به ضرر ایران تمام خواهد شد.

نماینده سابق مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلاش برای گرفتن غرامت از ایران نوعی سیاست پیشگیرانه از طرف آمریکایی‌هاست. آنها تلاش دارند  که موج مثبت شکل گرفته در اروپایی ها برای همکاری با ایران، شکسته شود و آنها نگران هستند که این موج مثبت باعث شود اروپایی از زیر بار تحریم های فرامرزی خارج کنند.

کارشناس مسائل بین الملل توصیه کرد:  جمهوری اسلامی ایران باید ضمن اعلام نقض برجام، کشورهای اروپایی را طرف آمریکا قرار دهند تا اهداف آنها محقق نشود.

وی در این باره که تا امروز تا چه اندازه از اموال بلوکه شده ایران برداشت شده است، اظهار داشت: بر اساس مصوبه ای که آمریکا داشته است، اموال ایران مسدود شده و غرامت های محدود به خانواده ها به صورت الحساب پرداخت شده است. این کار باعث ایجاد موج منفی و  چالش پرونده حقوقی- مالی بین ایران و امریکا شد که  مقدمه چینی لازم برای این برداشت ها در حال  انجام است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه دریافت غرامت از اموال ایران در حفاظ حقوقی انجام می شود، گفت: اما رفتار سیاسی پشتیبان این کار است و ایران نیز باید با رفتار سیاسی مانع پیشبرد اهداف آمریکایی ها شود. البته وکلای ایرانمی تواننددر دادگاه ها شرکت کنند اما اقدام سیاسی از سوی دولت و مجلس می تواند کارساز باشد.

نماینده سابق مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در گذشته ایران با رفتار سیاسی توانست مانع پیشرفت این پرونده ها شود بنابراین لازم است مجلس و دولت با قدرت بیشتری رفتار سیاسی آمریکا را پاسخ دهند./
پایان پیام
 
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet