هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رستمیان:

ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد بیمارستان ها/ نسخه پیچی بدون حضور داروساز تخلف محرز است

سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دادسرای جرائم پزشکی و بهداشتی به خاطر پلمب بیمارستانی در تهران به خاطر تخلفات آشکار پزشکی و بهداشتی بر ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد بیمارستان ها تاکید کرد.
شنبه 12 دی 1394 ساعت 15:33
ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد بیمارستان ها/ نسخه پیچی بدون حضور داروساز تخلف محرز است نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دادسرای جرائم پزشکی و بهداشتی به خاطر پلمب بیمارستانی در تهران به خاطر تخلفات آشکار پزشکی و بهداشتی بر ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد بیمارستان ها تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/42860.jpg ضرورت,نظارت,بیشتر,بر,عملکرد,بیمارستان,ها/,نسخه,پیچی,بدون,حضور,داروساز,تخلف,محرز,است Icana
عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نظارت بیشتر مسئولان ذی ربط را بر عملکرد مراکز درمانی و بیمارستان‌ها ضروری خواند و گفت: مسئولان ذی ربط با تشدید نظارت‌ها در حوزه سلامت می توانند با متخلفانی که با جان انسان ها بازی می کنند طبق قانون و مقررات به صورت جدی و قاطع برخورد کنند.
 
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با مثبت ارزیابی کردن اقدام مسئولان در خصوص پلمب بیمارستان خصوصی به دلیل تخلفات آشکار از جمله عرضه دارو در داروخانه بیمارستان به وسیله فردی با تحصیلات کمتر از دیپلم، گفت: هنگام تحویل دارو به بیمار حضور مسئول فنی در داروخانه الزامی است و بدون حضور مسئول فنی نباید هیچ گونه دارویی به مراجعه کنندگان عرضه شود.

 این نماینده مردم در مجلس نهم،  با تاکید بر اینکه نسخه پیچی بدون حضور داروساز تخلف محرز است،‌ افزود: فرد نسخه پیچ باید تسلط بالایی بر بیماری‌ها و داروهای مورد استفاده بیماران داشته باشد لذا طبق قانون عرضه دارو از طرف هر شخصی به جز داروساز تخلف است و باید با متخفان به صورت قاطع و جدی برخورد کرد؛ البته در موارد خاص مانند داروهای فاقد نسخه ایرادی ندارد که از افراد متفرقه استفاده کرد.

 وی ادامه داد: برخی از داروخانه‌ها، خصوصی بوده و برخی دیگر زیر نظر بیمارستان‌ها فعالیت می کنند که در صورت بروز تخلف در داروخانه‌های خصوصی باید مسئول فنی مجازات و داروخانه پلمب شود و اگر داروخانه متخلف وابسته به موسسه خصوصی یا بیمارستان‌ها باشند باید به غیر از مسئول فنی با سازمان ها نیز برخورد قاطع و اساسی شود.

 نایب رییس کمیسیون بهداشت در مجلس نهم، تاکید کرد: دولت اگر احساس می کند که مجازات تخلفات در حوزه پزشکی بازدارنده نبوده و نیازمند بازنگری است می تواند به مجلس پیشنهاد به روزرسانی قوانین را بدهد و چنانچه قوانین از بازدارندگی لازم برخوردارند لزوم اجرایی شدن آنها ضروری و حائز اهمیت است.

 

ضرورت بی خطرسازی زباله های عفونی در بیمارستان ها

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، بی خطرسازی زباله‌های عفونی را در بیمارستان‌ها ضروری خواند و تصریح کرد: با وجودی که همه مراکز درمانی طبق قانون ملزم هستند که زباله‌های عفونی را بی خطرسازی کنند ولی متاسفانه برخی از مراکز درمانی نسبت به این امر بی توجهی می کنند؛‌ البته شهرداری ها نیز در زمینه جداسازی زباله های عفونی از غیرعفونی عملکرد مناسبی ندارند.

 نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، ادامه داد: از آنجا که زباله‌های عفونی باعث تشدید بیماری ها و همچنین ایجاد آلودگی زیست محیطی می شوند وزارت بهداشت باید نظارت بیشتری بر این امر داشته و برخوردهای لازم را با متخلفان صورت دهد.

  
انتقاد از عملکرد شهرداری ها در قیمت گذاری حمل زباله های غیرعفونی

 این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ از عملکرد شهرداری‌ها در قیمت‌گذاری حمل زباله‌های عفونی انتقاد کرد و گفت: با وجودی که اکثر بیمارستان‌ها زباله‌های عفونی خود را بی خطرسازی می کنند ولی قیمت‌گذاری حمل زباله‌های عفونی توسط شهرداری‌ها منطقی نیست و کیلویی 500 تومان از بیمارستان ها اخذ می کنند که این مبلغ باید کاهش یابد.

نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،  با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید در راستای بهبود سلامت و کیفیت زندگی شهروندان تلاش کنند، تصریح کرد: البته در اکثر کشورها،‌ شهرداری ها 10 درصد از عوارضی که از شهروندان اخذ می کنند را برای توسعه سلامت شهروندان خود هزینه می کنند در حالی که در کشور ما متاسفانه شهرداری ها فقط به فکر درآمد زایی هستند./

پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر