هدر اصلی
1386/07/08 15:25:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

آقایی: ملتی می‌تواند سرمایه را به ثروت و رفاه تبدیل کند که نیروی متخصص را به بهترین وجه بکار گیرد

نماینده مردم سلماس تصریح کرد: امروز ملتی می‌تواند سرمایه خود را به ثروت و رفاه تبدیل نماید که بتواند تکنولوژی و نیروی متخصص را به بهترین وجه بکار گیرد.

علی آقایی‌مغانجوقی،‌ آخرین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: حضور قدرتمند و افتخار آفرین ریاست محترم جمهور در مباحث دانشگاه کلمبیا و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارج نهاده و به ملت بزرگ ایران در ایفای این تعهد عظیم و انعکاس تمدن و فرهنگ اسلامی صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم. یقیناً دشمنیهای دولت آمریکا با ملت بزرگ و متمدن ایران و سایر ملل آزادیخواه جهان ناشی از جهالت و خوی نژادپرستی و ضد بشری حاکمان اوست که مایه ننگ ملت آمریکا و تنفر جهان اسلام و ملتهای عدالتخواه است. بخصوص اینکه علی‌رقم جنایات و اشغال خاک عراق و افعانستان و چنگ‌اندازی ظالمانه هنوز اماکن و مردم بی دفاع از بمباران جنگنده‌های اشغالگران در امان نیست و وعده‌های دروغین آزادی و دموکراسی بوش را جهانیان به تمسخر می‌گیرند.

نماینده مردم سلماس ادامه داد: امروز ملتی می‌تواند سرمایه خود را به ثروت و رفاه تبدیل نماید که بتواند تکنولوژی و نیروی متخصص را به بهترین وجه بکار گیرد و با توجه به پیشینه پر افتخار و خلاق ملت بزرگ ایران قطعاً هنوز زورگو و انحصارطلبی نمی‌تواند این ملت را از حق دانش صلح‌آمیز هسته‌ای باز دارد.

وی افزود: امروز رویکرد کلان کشور نیز رویکردی توسعه‌ای است و در این روند همه نیروهای خلاق و توانمند بایستی در این حرکت توسعه‌ای ادای تکلیف نمایند. بایستی قبول کنیم تحقق ثروت ملی نمی‌تواند در محصولی تعریف شود که دوام آن 10 یا 15 سال است. امروز عظیم‌ترین و اصلی‌ترین مسؤولیت زندگی انسان که تأمین مسکن است؛ بعهده برنامه‌ریزان و نیروهای متعهد و مهندسین خلاق کشور است که در آینده با افزایش فعالیت در کشور بایستی قریب 5/1 میلیون واحد مسکونی را در سال احداث و عرضه کنند.

آقایی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس تلاش دارد با تصویب و نظارت بر پروژه‌های تملک داراییهای سرمایه‌ای روند اجرایی پروژه‌های عمرانی کشور را ساماندهی نموده و بر توسعه کشور شتاب بخشد و کماکان بر تأمین اعتبارات عمرانی و کاهش زمان اجرای پروژه‌ها تأکید دارد.

نماینده سلماس در ادامه اظهار داشت: در ایام پایانی دفاع مقدس، پیروزی غرورآفرین رزمندگان اسلام را به همه رزمندگان و بسیجیان و نیروهای مسلح صمیمانه تبریک می‌گویم و شهادت سرداران رشید و بزرگ اسلام فلاحی‌فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان‌آرا را در سال 1360 در سانحه هوایی تسلیت عرض می‌کنم.

نماینده سلماس همچنین تاکید کرد: جمعه آینده را بعنوان روز جهانی قدس پیش‌رو داریم. حضور قدرتمند ملت بزرگ ایران همگام با ملل جهان اسلام و اظهار تنفر و انزجار از رژیم اشغالگر قدس و حامیان آنان بار دیگر چهره زشت صهیونیسم را افشا خواهد نمود.

وی در ادامه روز جهانی ناشنوایان را گرامی داشت و رفع سریع مشکلات این عزیزان را به دولت توصیه نمود.

آقایی روز جهانی دریانوردی را نیز به همه عزیزان عرصه و دریادلان افتخارآفرین از طرف کمیسیون عمران و نمایندگان ملت تبریک گفت.

عباس آقایی از شورای محترم نگهبان به خاطر تصویب لایحه خدمات کشوری که در آغازین سال تحصیلی نویدی برای کارمندان و بازنشستگان کشور در جهت تحقق عدالت اجتماعی است قدردانی کرد.

وی همچنین بر ضرورت اقدام وزارت آموزش و پرورش در رفع مشکل مطالبات فرهنگیان و نگرانیهای شغلی فرهنگیان حق‌التدریس و حق‌الزحمه تأکید نمود.

وی در پایان با بیان اینکه چغندرکاران سلماس و استان آذربایجان غربی کماکان از عدم وصول مطالبات خود رنج می‌برند، تسریع در پرداخت مطالبات این عزیزان کشاورز زحمتکش رااز طرف دولت خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet