هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

موافقت مجلس با عضویت ایران در موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت، با عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) موافقت کردند.
سه‌شنبه 22 دی 1394 ساعت 10:19
موافقت مجلس با عضویت ایران در موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی نمایندگان مردم در خانه ملت، با عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) موافقت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/80725.jpg موافقت,مجلس,با,عضویت,ایران,در,موسسه,استاندارد,و,اندازه‌شناسی,کشورهای,اسلامی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 22 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) موافقت کردند.

نمایندگان با 143 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن با کلیات این لایحه موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با 130 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

گفتنی است در ماده واحده این لایحه آمده است:

به دولت اجازه داده می‌شود در موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) به شرح اساسنامه پیوست که تائید شده به مهر دفتر هیات دولت است، عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک، اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.

تبصره- در اجرای ماده 15 اساسنامه، رعایت اصل هفتاد و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر