هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رجائی:

انتقاد از وصل نیاز چوب کشور به جنگل های داخل/ زمینه واردات چوب فراهم شود

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با تاکید بر حفاظت از جنگل ها در برنامه ششم توسعه گفت: در واردات چوب برای جلوگیری از ورود آفات به جنگل باید الزامات قرنطینه رعایت شود.
جمعه 25 دی 1394 ساعت 10:38
انتقاد از وصل نیاز چوب کشور به جنگل های داخل/ زمینه واردات چوب فراهم شود رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با تاکید بر حفاظت از جنگل ها در برنامه ششم توسعه گفت: در واردات چوب برای جلوگیری از ورود آفات به جنگل باید الزامات قرنطینه رعایت شود. http://cdn.icana.ir/d/019/123274.jpg انتقاد,از,وصل,نیاز,چوب,کشور,به,جنگل,های,داخل/,زمینه,واردات,چوب,فراهم,شود Icana

عباس رجائی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره حفاظت از جنگل ها از راه واردات چوب، گفت: جنگل های کشور اعم از جنگل های شمال، زاگرس و سایر جنگل ها ذخایر با ارزش و موزه طبیعی برای کشور هستند که باید حفظ و از تعرض به آنها جلوگیری شود؛ حفظ این میراث طبیعی وظیفه آحاد جامعه است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: بکارگیری روش هایی در راستای حفظ و توسعه جنگل ها برای تامین اکسیژن و توسعه شرایط زیست محیطی در حوزه جامعه انسانی ضروری است.

وی ضمن بیان الزامات حفظ جنگل ها، گفت: با جنگل ها باید به صورت علمی و فنی برخورد شود تا ضمن سرمایه گذاری در حوزه حفاظت شاهد تلاش در زمینه توسعه جنگل برای غنای جنگل و جنگل کاری جدید باشیم.

رجائی با تاکید بر اینکه در قالب مباحث علمی و فنی مداخله در جنگل باید از سوی شورای عالی جنگل و از طریق مجاری ذی ربط انجام گیرد، گفت: وصل تمام نیاز چوبی به جنگل های داخلی کشور اشتباه است، در این زمینه می توان برای تامین نیازهای چوبی واردات از خارج را در دستور کار قرار داد اما الزامات قرنطینه ای در این زمینه باید حتما رعایت شود چراکه با وجود باریکه کوچکی از جنگل در کشور نباید شرایطی فراهم شود که با ورود آفت همین مقدار جنگل هم دچار آسیب شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: باید در نوع نیازهای چوبی کشور تغییراتی ایجاد شود که مصارف چوب متفاوت شود، به عنوان مثال در خصوص نوشت افزار اگر بتوان نگاه را به سمت الکترونیکی کردن پیش برد، در مصارف چوبی صرفه جویی می شود. امروز حجم کاغذ مورد استفاده و دور ریخته بسیار زیاد است در حالی که با الکترونیکی کردن نوشت افزار از میزان تقاضای مواد اولیه کاغذ کاسته شود.

وی با تاکید بر تقویت زراعت چوب گفت: برنامه ای تحت عنوان زراعت چوب باید در کشور راه اندازی شود تا با تخصیص بودجه به مردم اجازه زراعت چوب با امکاناتی که در اختیار دارند، داده شود.

رجائی با تاکید بر اینکه در خصوص حفاظت جنگل ها و موارد ذکر شده هیچ مشکل قانونی وجود ندارد، گفت: در مورد حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور، حفظ تنوع زیستی و حفاظت از رویش گاه ها قوانین محکم و مشخصی وجود دارد لذا نیازمند تصویب قانون جدید نیستیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در برنامه ششم توسعه بر رعایت حفاظت از جنگل ها و جلوگیری از تخریب و واردات چوب با رعایت الزاماتی تاکید خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معصومه ابتکار در پیام اینستاگرمیش از واردات چوب به عنوان موثرترین راه کار برای قطع بهره برداری از جنگل های طبیعی تاکید کرد و گفت: یکی از اهداف قید شده در برنامه ششم توسعه حفاظت از جنگل ها و جلوگیری از روند تخریبی آن هاست لذا یک ماه فرصت داده شده تا در زمینه واردات چوب آمادگی لازم ارائه شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000