هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مره‌صدق:

فرسودگی، دلیل فروریختن کنیسه خیابان شریعتی/ تشکر از تلاش آتش‌نشانی برای نجات یهودیان از حادثه

سرویس فرهنگی
نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس ضمن تشکر از تلاش مأموران آتش‌نشانی برای نجات جان یهودیان در حادثه فروریختن کنیسه خیابان شریعتی، علت این اتفاق را قدیمی و فرسوده بودن ساختمان آن عنوان کرد.
شنبه 26 دی 1394 ساعت 11:20
فرسودگی، دلیل فروریختن کنیسه خیابان شریعتی/ تشکر از تلاش آتش‌نشانی برای نجات یهودیان از حادثه نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس ضمن تشکر از تلاش مأموران آتش‌نشانی برای نجات جان یهودیان در حادثه فروریختن کنیسه خیابان شریعتی، علت این اتفاق را قدیمی و فرسوده بودن ساختمان آن عنوان کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/104239.jpg فرسودگی،,دلیل,فروریختن,کنیسه,خیابان,شریعتی/,تشکر,از,تلاش,آتش‌نشانی,برای,نجات,یهودیان,از,حادثه Icana

سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درخصوص فروریختن کنیسه یهودیان در خیابان شریعتی، گفت: هنوز بررسی‌های دقیق و تخصصی درباره دلیل رخداد این ماجرا صورت نگرفته است و انجمن کلیمیان در حال کارشناسی علت است.

نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: ساختمان کنیسه خیابان شریعتی فرسوده و قدیمی است و احتمالا علت این فروریختن نیز تعمیراتی که در آن صورت می‌گرفته، بوده است؛ ضمن آنکه شاهدان می‌گویند گسترش فضای فیزیکی و گودبرداری از ساختمان علت وقوع این ماجراست.

وی ادامه داد: نکته مهم در این ماجرا، اقدام مأموران آتش‌نشانی است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حادثه حضور پیدا کرده و عملکرد به‌موقع و مناسبی داشتند و جلوی تلفات جانی این حادثه را گرفتند.

 مره صدق از سازمان آتش‌نشانی برای خارج کردن افرادی که به دلیل ریزش ساختمان کنیسه گرفتار شده بودند، تشکر ویژه کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خانه ملت گفت: یهودیان دارای 50 کنیسه در تهران هستند که فعالیت مستمر دارند و از نظر ساختمانی دارای ایراد و اشکالی نیستند.

به گزارش خانه ملت، روز گذشته کنیسه یهودیان در خیابان شریعتی تهران در حالیکه تعداد 16 کلیمی در حال عبادت و دعا در این کنیسه بودند، بر اثر گودبرداری داخلی ساختمان فرو ریخت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر