شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی در نطق میان دستور:

با به فرجام رسیدن برجام، نوبت کار، تلاش و سازندگی ایران اسلامی است

سرویس صحن
رییس مرکز پژوهش‎ های مجلس تاخیر دریافت حقوق چندماهه بازنشستگان را زیبنده این قشر محترم ندانست و گفت: امروز برجام به فرجام رسیده است و نوبت کار، تلاش و سازندگی ایران اسلامی است .
یکشنبه 27 دی 1394 ساعت 11:16
با به فرجام رسیدن برجام، نوبت کار، تلاش و سازندگی ایران اسلامی است رییس مرکز پژوهش‎ های مجلس تاخیر دریافت حقوق چندماهه بازنشستگان را زیبنده این قشر محترم ندانست و گفت: امروز برجام به فرجام رسیده است و نوبت کار، تلاش و سازندگی ایران اسلامی است . http://cdn.icana.ir/d/019/201601104506191948.jpg با,به,فرجام,رسیدن,برجام،,نوبت,کار،,تلاش,و,سازندگی,ایران,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی در نشست علنی امروز ( یکشنبه 27 دی) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به اجرای برجام، گفت: امروز در تاریخ ایران اسلامی روز بزرگی است، روزی که تحریم‌های ظالمانه علیه ملتی بزرگ، با ایستادگی بر روی آرمان‌ها و با مذاکره مبتنی بر عقلانیت برداشته شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بی‌تردید یکی از مهمترین موضوعات در تاریخ پس از انقلاب اسلامی، چالش با قدرت‌های بین‌المللی در موضوع هسته‌ای بوده است.

وی افزود: در موضوع هسته‌ای کار تا آنجا پیش رفت که کشورمان به ناحق در ذیل فصل هفتم منشور ملل‌متحد قرار گرفت و آمریکا و انگلیس پیش‌نویس قطعنامه می‌نوشتند و روسیه و چین نیز آن را به تصویب ‌می‌رسانند. طبعا استمرار این مسیر ما را با آینده‌ای مبهم دچار می‌ساخت.

جلالی یادآور شد: خوشبختانه با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری‌، راهی باز و مذاکراتی آغاز شد و با مدیریت مجدانه ریاست محترم جمهوری و دولت محترم و تیم مذاکره کننده هسته‌ای این مذاکرات به نتیجه رسید و کشور از یک مشکل بزرگ نجات یافت.

وی ادامه داد: در این جا شایسته است از مقام معظم رهبری، ملت نستوه، ریاست محترم جمهوری، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، همکاران ارجمندم و دولت محترم به ویژه از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ، شخصیت‌های ارزنده عاقل ملی همانند آقایان: دکتر ظریف، دکتر صالحی، دکتر عراقچی، دکتر تخت‌روانچی و دکتر بعیدی‌نژاد قدردانی نمایم و به ارواح طیبه همه شهیدان خصوصا شهدای همیشه جاویدان هسته‌ای درود و سلام خالصانه تقدیم نمایم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس توضیح داد: البته از منتقدان عاقل و دارای نیت‌خیر نیز که با دلسوزی در پی تامین منافع ملی بودند ولیکن در تشخیص مصادیق اشتباه می‌کردند، نیز تشکر می‌کنم .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: لیکن تعجب از کسانی است که مسائل جناحی و مخالفت با دولت را بر منافع ملی ترجیح دادند. اینان کسانی هستند که دیروز وقتی پرونده هسته‌ای به شورای امنیت رفت و 7 قطعنامه ظالمانه علیه کشور وضع شد، جشن می‌گرفتند و آن روز تحریم‌ها را کاغذ پاره می‌دانستند .اما امروز طلبکارانه تلاش می‌کنند تا مردم را ناامید نمایند البته حق دارند چون همه پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های آنان خلاف واقع درآمد. آنان در ابتدا می‌گفتند حق غنی‌سازی ما را به رسمیت نخواهند شناخت و در نتیجه مذاکرات با شکست مواجه خواهد شد. هنگامی که از این مرحله عبور کردیم بر روی برجام چتر انداختند تا برجام را در نزد افکار عمومی بد و یا حداقل مبهم جلوه دهند . در مرحله دیگر تلاش کردند مجلس را در مقابل برجام قرار دهند و موضوع PMD و عدم حل آن را در اذهان عمومی عمده کردند ولی در هیچکدام از این مراحل توفیق نیافتند . اخیرا نیز تلاش بسیار کردند تا اثبات نمایند که تحریم‌ها برداشته نخواهد شد و امروز غلط بودن این تحلیل آنان نیز به اثبات رسید.

وی افزود: من نمی‌خواهم به گذشته و اشتباهات آن که بسیار است، بپردازم. اما یک سوال مبهم ذهن مرا به خود مشغول داشته است و آن اینکه چرا برخی از دستگاه‌ها و شخصیت‌ها تلاش می‌کنند تا مردم را مایوس کنند، چرا اصرار دارند که القاء کنند تحریم‌ها برداشته نمی‌شود، وضع اقتصادی خوب نمی‌شود. آنان فکر می‌کنند با اینکار علیه دولت یا علیه مجلس حرف می‌زنند، در حالیکه گرد یاس پاشیدن در جامعه مردم را نسبت به اصل نظام مایوس می‌کند و مخالف مشی امام و رهبری است.

جلالی تصریح کرد: مهمتر اینکه همین کسانی که امروز به دنبال سرقت امید از مردم هستند مرتبا مشکلات امروز جامعه را از جمله بیکاری، رکود و فقر را به رخ مسئولین می‌کشند. گویا به تازگی چشمانشان بر این مشکلات گشوده شده است و دیروز فقر ، فشار تحریم ها ، بیکاری، فساد ، بی عدالتی ، فساد اداری و... را نمی دیدند .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از گفتن این مطالب قصد سرکوب زدن به هیچ کس را ندارم فقط متذکر می شوم که اگر صادقانه به دنبال حل مشکلات مردم و کشور هستید بیایید دست‌دردست هم نهیم و با تاسی از سیره امام و رهبری به دولت و مسئولین کمک نماییم تا از رکود خارج شویم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس یادآور شد: خیل عظیم تحصیل کردگان بیکار همانند بمب ساعتی در حال کوک شدن است، وضعیت مردم و معیشت سخت آنان، خصوصا قشر مستضعف که صاحبان اصلی این انقلاب و کشورند، به ویژه کارگران مظلوم ، کشاورزان سختکوش، بازنشستگان محروم با این دریافتی های ناچیز که برخی از آنان همانند بازنشستگان فولاد با تاخیر چند ماهه دریافت حقوق خود مواجه‌اند و به تعبیری حقوق خود را از مسئولین گدایی می کنند و این زیبنده این قشر محترم نیست.

وی افزود: وضعیت طلاق، مواد مخدر، روانگردان ها ، خانواده‌های مظلوم دچار این پدیده ها و ده‌ها مسئله دیگر همه و همه ما را بر آن می دارد که بر روی منافع ملی و گذر مردم از این مشکلات پیچیده وفاق نماییم و جبهه همدلی و همزمانی مبتنی‌بر عقلانیت و خردورزی ملی را در جهت حل معضلات مردم رنج دیده ایران اسلامی بنا کنیم و مردم را ناامید نکنیم .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: امروز برجام به فرجام رسیده است و نوبت کار، تلاش و سازندگی ایران اسلامی است .

وی تصریح کرد: در مقابل خیل عظیم مشکلات، نسخه شفابخش همانی است که مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به عنوان نقشه راه اعلام کرده‌اند و آن همدلی و همزبانی ملت و دولت است. این یعنی ائتلاف و اتحاد همه مسئولان و سیاستمداران جناح‌ها بر سر حل مشکلات مردم.
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید براینکه برجام همه راه نبود، خاطرنشان کرد: گام دوم و اصلی، تولد یک اجماع ملی عاقلانه و به دور از دعواهای بی‌حاصل جناحی جهت عملیاتی کردن مطالبات مردم در عرصه اقتصاد و بهبود معیشت است.
وی با بیان اینکه  امروز همه باید احساس تکلیف کنند، یادآور شد: اصلاح‎طلب‌، اصولگرا و اعتدالی باید وارد راه و مسیری مشترک برای تحقق منافع ملی شوند. پس اگر از امروز که بار سنگین دوازده ساله پرونده هسته‌ای از گرده نظام و مردم برداشته می‌شود نتوانیم در راه منافع ملی و بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم گامی عقلانی و خردمندانه برداریم همه شکست خورده‌ایم؛ پس بیاییم در این فصل جدید، نیت‌ها و اراده‌هایمان را برای تحقق منافع مردم و بالا بردن ضریب امنیت ملی یکی کنیم.
دکتر جلالی تصریح کرد: شرایط امروز از ابعاد مختلف حساس است. شرایط کنونی خاورمیانه، توانمندی ایران را برای حفظ ثبات خود می‌طلبد. برای این کار ایران باید بتواند منابع مالی و فیزیکی کافی در اختیار داشته باشد و درعین حال میان نهادهای سیاستگذار در عالی‌ترین سطح وفاق شکل گیرد.
وی ادامه داد: شوک‌های پی‌درپی از جمله تزریق بی‌محابای منابع حاصل از نفت طی سالهای 1384 تا 1390 به اقتصاد، افزایش بیش از 5 برابری قیمت انرژی، بی‌توجهی به اصلاح ساختار بنگاه‌های تولیدی، تحریم‌های ظالمانه، افزایش قیمت ارز و در نتیجه افزایش قیمت نهاده‌های تولید و در دو سال اخیر کاهش بیش از 60 درصدی قیمت نفت موجب شده است که اقتصاد ایران که قبل از این شوک‌ها نیز واجد اشکالات ساختاری بود، ضعیف شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاتس خارجی مجلس ، تاکید کرد: حال باید زمینه مواجهه خردورزانه با تحولات بین‌المللی را فراهم کنیم و به مسائل و بحران‌هایی که زندگی بلند مدت ملت بزرگوار ایران اسلامی را در معرض خطر قرار می‌دهد، توجه کنیم. از جمله محدود شدن منابع حیاتی مانند آب، وضعیت ناهنجار استفاده از منابع انرژی، اهمیت جدی کارآیی و بهره‌وری در فعالیت ها و فعالان اقتصادی، محدود شدن عدالت محوری در زندگی اقتصادی، وجود زمینه های فسادزا، وضعیت بد محیط زیست، همه و همه ما را بر آن می‌دارد که از جنجال و هیاهو دوری کنیم و کار و تلاش مبتنی بر وحدت و همدلی را سرلوحه امورمان قرار دهیم.

وی افزود: نکته دومی که باید به آن اشاره نماییم این است که چرا ما مردم را با نردبان به بالای پشت‌بام می بریم و بعد نردبان را بر می داریم و مردم فرو می افتند و دست و پایشان می‌شکند و ما بی تفاوت می گذریم.

جلالی خاطرنشان کرد: نمونه این رفتارهای ما در قضایایی همانند پدیده شاندیز و یا موسسات مالی و اعتباری و برخی پروژه ها همانند پردیسان و ... مشهود است .

وی توضیح داد: مردم با اعتماد به تبلیغ رسانه ملی در این گونه پروژه ها و موسسات سرمایه‌گذاری می کنند و ما به عنوان حاکمیت با مسئولیت گریزی از دیروز و امروز ، مردم مظلوم سرمایه گذار را در سرگردانی و اضطراب تنها و بی پناه می گذاریم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: نکته دیگری که اشاره به آن ضرورت دارد موضوع انتخابات است. ما به عنوان یک جریان فکری علیرغم اینکه برنامه مفصلی جهت انتخابات با اهدافی مقدس در جهت پالایش جریان اصولگرایی از افراطی گری داشتیم، لیکن از آنجا که به دنبال مسئولیت پذیری هستیم بسیاری از برنامه های خود را به پس از انتخابات 7 اسفند وانهاده‌ایم.

وی افزود: ما قائلیم که روحانیت محور حرکت ماست لیکن استفاده ابزاری از مقدسات، دین وروحانیت را غلط می دانیم و قائلیم در سیاست ورزی مبتنی‌بر دین باید سیاست ما اخلاقی باشد نه آنکه اخلاقمان سیاسی شود و دروغ ، تزویر و تخریب شیوه عملمان باشد.

جلالی در ادامه خاطرنشان کرد: مسئله دیگر اینکه جابجا شدن قدرت به صورت مسالمت آمیز در جمهوری اسلامی یک نعمت عظیم الهی و دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی و مایع افتخار ملی است ، متاسفانه برخی از افراد تعابیر نامناسبی در مورد انتخابات اسفند 94 دارند و با پیشگویی، این انتخابات را با عنوان فتنه 94 یاد می کنند، که اگر نفس انتخابات را فتنه می دانند که جفا به امام و رهبری و خون شهداست اما اگر اطلاعاتی در دست دارند که در انتخابات قرار است فتنه به پا شود باید بدانند این مسئله با سخنرانی حل نمی شود، باید اطلاعات خود را به دستگاه های مسئول بدهند تا رسیدگی شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اقدامات خودسرانه ، تعرض به فعالیت های قانونی، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی ، حمله به سفارتخانه ها و دیگر اقداماتی از این دست محکوم است، اینجانب ضمن درخواست از دولت برای پیگیری نقض گسترده حقوق بشر و قتل عام شیعیان توسط رژیم سعودی، از دستگاه های مسئول خصوصا دستگاه قضا خواستارم تا عاملان حمله به سفارت عربستان ، در اسرع وقت و بدون ملاحظات سیاسی ، معرفی و مجازات گردند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس در پایان در سخنی با مردمان نجیب شاهوار، گفت: دیار بایزید بسطامی، ابوالحسن خرقانی و ابن یمین فریومدی و مردمانش نگین درخشان در قلب ایران اسلامی هستند که هزاران شهید و ایثارگر در دفاع از شرف و ناموس کشور عزیزمان تقدیم داشته اند.

وی افزود: چهار دوره افتخار نمایندگی مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و تلاش برای خدمت حداکثری به این مردم شریف هیچ گاه فراموش شدنی نیست و سند افتخاری برپیشانی این خدمتگزار کوچک است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد: حال در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، زمینه دیگری از تصمیم جهت ورود به میدان عمل و خدمت به مردم سرافراز ایران فراهم آمده است که امید دارم آنچه رضایت الهی در آن است محقق شود.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000