شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی درنطق میان دستور؛

توجه به اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه دولت قرار گیرد/به جای خانه برای مردم کارخانه بسازیم

سرویس صحن
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: دولت تناسب لازم میان نرخ تورم و دستمزد را برقرارکند.
سه‌شنبه 29 دی 1394 ساعت 13:02
توجه به اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه دولت قرار گیرد/به جای خانه برای مردم کارخانه بسازیم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: دولت تناسب لازم میان نرخ تورم و دستمزد را برقرارکند. http://cdn.icana.ir/d/019/122076.jpg توجه,به,اقتصاد,مقاومتی,باید,مورد,توجه,دولت,قرار,گیرد/به,جای,خانه,برای,مردم,کارخانه,بسازیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،سید هادی حسینی درنشست علنی امروز سه شنبه ( 29 دی) در نطق میان دستور، گفت:  کودکان تحصیل کرده مردم درحال حاضر بیکارهستند و  مسئولان باید پس از رفع تحریم ها و اجرای برجام گام های خود برای رفع مشکلات مردم را محکمتر بردارند و دراین میان مقام معظم رهبری، مردم و مجلس  نیز از دولت حمایت می کنند.

به جای خانه برای مردم کارخانه بسازیم

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه دولت به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در شرایط پساتحریم، افزود: بیایید به جای خانه برای مردم کارخانه بسازیم، دراین شرایط است که جوانان مشغول به کارشده و می توانند تشکیل خانواده دهند، بنابراین با این سیاست، نگرانی مقام معظم رهبری برای پیری و کاهش جمعیت نیز حل می شود.

وی تاکید کرد: مشکلات طلاق،قاچاق، اعتیاد و سرخوردگی جوانان باید حل شود، همچنین توجه به اقتصاد مقاومتی به معنای کاهش وابسته به نفت در اقتصاد و بودجه، اصلاح ساختار اداره کشور، کم کردن سهم جاری از بودجه و افزودن به اعتبارات عمرانی و زیر ساختی باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

توسعه کشاورزی دانش بنیان سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد

حسینی با تاکیدبر اینکه نگاه ویژه دولت به تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات، گفت:  البته توسعه کشاورزی دانش بنیان  نیز باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد، زیرا کشاورزی اگر دانش بنیان نشود؛ نمی توان به اقتصادی شدن آن امیدوار بود، همچنین ایجاد زیرساخت های بخش کشاورزی از جمله بهینه سازی مصرف آب و توسعه یکپارچه سازی اراضی باید مورد توجه دولت باشد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه چگونه می شود که مرکبات در باغ های شمال کشور تولید شود،اما امکان فروش آن وجود نداشته باشد، افزود: همسایگان شمالی ایران به  محصولات و کالای کشاورزان نیاز دارند،اما فضای بازرگانی کشور درحدی نیست که امکان صدور کالا وجود داشته باشد،بنابراین معاش برای کشاورزان درحال حاضر بسیار سخت است.

دولت باید تناسب  میان تورم و میزان دستمزد مردم را برقرار کند/ ضرورت توجه به بیمه بخش کشاورزی

حسینی توجه به بیمه بخش کشاورزی از سوی مسئولان را ضروری دانست و تصریح کرد: بیمه کشاورزی به عنوان یکی از ابزارهای اطمینان بخش به تولید و بخش کشاورزی نقش موثری در پیشرفت این بخش دارد، البته  بخش کشاورزی درهمه دنیا به علت ریسک و مخاطرات طبیعی مورد توجه و حمایت است و در ایران نیز مسئولان باید از کشاورز به طور ویژه حمایت کنند؛همچنین با پرداخت یارانه ویژه باید کشاورزی را مقرون به صرفه کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ابراز تشکر از دولت برای افزایش 20 درصدی حقوق حداقل بگیرها،تاکید کرد: امیدواریم که سازمان تامین اجتماعی نیز به همین روش حقوق کارگران و بازنشستگان را افزایش دهد، هرچند که این سازمان باید همسان سازی حقوق بازنشستگان را نیز مد نظر قرار دهد، البته باید تاکید کرد که دولت باید تناسب لازم میان تورم و میزان دستمزد مردم را برقرار کند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با انتقاد از اینکه گرانی هزینه آب وبرق زندگی مردم را دچار مشقت کرده است،تصریح کرد: متاسفانه آب وگاز مردم در فصل زمستان به علت بدهی قطع شده و برخی مردم امکان زندگی ندارند که مسئولان باید به این امر مهم توجه کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر