سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی:

چشم‌انداز روشن حوزه سلامت در شرایط پساتحریم/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بخش دارو و تجهیزات

سرویس اجتماعی
سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه چشم‌انداز حوزه سلامت در شرایط پساتحریم بسیار روشن است، گفت: امروز بخش خصوصی در زمینه سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و دارو انگیزه زیادی دارد که بدون‌شک در پی آن است که با برداشته شدن تحریم ها در این ورود کند.
یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 09:24
چشم‌انداز روشن حوزه سلامت در شرایط پساتحریم/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بخش دارو و تجهیزات سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه چشم‌انداز حوزه سلامت در شرایط پساتحریم بسیار روشن است، گفت: امروز بخش خصوصی در زمینه سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و دارو انگیزه زیادی دارد که بدون‌شک در پی آن است که با برداشته شدن تحریم ها در این ورود کند. http://cdn.icana.ir/d/019/84506.jpg چشم‌انداز,روشن,حوزه,سلامت,در,شرایط,پساتحریم/,استفاده,از,ظرفیت,بخش,خصوصی,در,بخش,دارو,و,تجهیزات Icana

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت حوزه سلامت در شرایط پساتحریم، افزود: هفته گذشته سمیناری در مورد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت برگزار شد که در آن رویکرد بخش خصوصی برای ورود به این حوزه مورد تاکید قرار گرفت؛ امروز  بخش خصوصی در زمینه سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و دارو انگیزه زیادی دارد که بدون‌شک در پی آن است که با برداشته شدن تحریم ها در این حوزه سرمایه گذاری کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حوزه سلامت در پساتحریم بسیار روشن است، ادامه داد: امید است با برداشته شدن تحریم‌ها گام‌های خوبی برداشته و فضا برای ورود بخش خصوصی باز شود زیرا محدود شدن کارها به بخش دولتی منجر شده تا حل مشکلات بهداشت و درمان سالیان متمادی به طول بینجامد.

قربانی تصریح کرد: البته با ورود بخش خصوصی باید برنامه‌ریزی‌ها به سمتی پیش رود که پرداختی از جیب مردم افزایش نیابد و نظارت وزارت بهداشت مستمر و کافی باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه امید است در شرایط پساتحریم بسیاری از سرمایه های‌ موجود در خارج از کشور را بتوان در حوزه سلامت مدیریت کرد، افزود: متاسفانه در شرایط تحریم ورود بسیاری از رادیو داروها و تجهیزاتی که می‌توانست در زمینه تشخیص و درمان مفید واقع شود منع شده بود این درحالی است که حتی از ورود بسیاری از داروها نیز جلوگیری می‌شد.

قربانی یادآور شد: بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی تحریم دارو ممنوع است اما در اوج تحریم‌های ظالمانه، کشور با این تحریم‌ها مواجه شد و واردات داروها و تجهیزات برای ما منع شده به گونه ای که فروش برخی از داروهای بیماران صعب‌العلاج را به واسطه همین تحریم ها قطع کرده بودند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز سرمایه‌گذاری در بخش سلامت نسبت به سایر حوزه‌ها به صرفه تر خواهد بود، گفت: بازگشت سرمایه در این بخش آسان‌تر است لذا به نظر می‌رسد تمایل برای ورود بخش خصوصی به این حوزه بیشتر خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر