هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طاهری با تشریح جلسه کمیسیون فرهنگی:

بی‌توجهی دولت به مباحث فرهنگی در برنامه ششم/ سیاست‌های جمعیتی و خانواده مغفول مانده است

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تشریح دستور کار کمیسیون متبوع خود گفت: کمیسیون فرهنگی نسبت به بی‌توجهی دولت به مسائل فرهنگی در برنامه ششم توسعه کشور انتقاد شدید دارد و معتقد است باید اصلاحاتی در آن صورت گیرد.
یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 18:32
بی‌توجهی دولت به مباحث فرهنگی در برنامه ششم/ سیاست‌های جمعیتی و خانواده مغفول مانده است سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تشریح دستور کار کمیسیون متبوع خود گفت: کمیسیون فرهنگی نسبت به بی‌توجهی دولت به مسائل فرهنگی در برنامه ششم توسعه کشور انتقاد شدید دارد و معتقد است باید اصلاحاتی در آن صورت گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/44447.jpg بی‌توجهی,دولت,به,مباحث,فرهنگی,در,برنامه,ششم/,سیاست‌های,جمعیتی,و,خانواده,مغفول,مانده,است Icana

سیدعلی طاهری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به تشریح دستور کار امروز (یکشنبه، 4 بهمن ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس پرداخت و گفت: در جلسه امروز به بررسی بخش های فرهنگی لایحه برنامه ششم توسعه کشور با حضور مسئولانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مرکز پژوهش‌های مجلس پرداختیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به مواردی که در برنامه پنجم توسعه کشور داشتیم، انتظار می رفت در برنامه ششم توجه بیشتری نسبت به بخش های فرهنگی صورت گیرد اما بی توجهی دولت به فرهنگ کشور انتقاد شدید اعضای کمیسیون را برانگیخته است.

وی افزود: برنامه های فرهنگی دستگاه های اجرایی کشور برای 5 سال آینده صرفا در 13 بند قید شده که هیچ ماهیت فرهنگی ندارد و زیربنای امور فرهنگی تضعیف شده است.

طاهری به تصمیم گیری کمیسیون فرهنگی اشاره و بیان کرد: قرار شد اعضای کمیسیون صبح فردا جلسه ای با حضور مسئولان سازمان مدیریت، وزارت ارشاد، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز پژوهش ها تشکیل دهند و در نهایت پیشنهادات به صورت الحاق ماده یا اصلاح مواد فعلی در جلسه عصر کمیسیون فرهنگی ارائه شود.

وی یادآور شد: مسئولانی که از سازمان مدیریت در جلسه امروز حضور داشتند مواردی مثل قید مفاد فرهنگی در احکام دایمی شدن برنامه ششم توسعه را توجیهی برای عدم قید این موارد در لایحه این برنامه عنوان کردند که کمیسیون این استدلال را نپذیرفت.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی موارد مغفول مانده در لایحه برنامه ششم توسعه کشور خاطرنشان کرد: سیاست های جمعیت، بحث خانواده، معماری اسلامی و ایرانی، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، تجلی هویت اسلامی ایرانی بخش هایی است که در برنامه پنجم به آنها توجه شد اما در برنامه ششم توسعه هیچ توجهی به آن نشده است از سوی دیگر مباحثی مثل زن و یا مسأله مساجد نیز در برنامه ششم با ضعف هایی روبروست که نیاز به اصلاح دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000