سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رستمیان تاکید کرد:

وجود 15 درصد همپوشانی بیمه‌ای در کشور/ انتقاد از پرداخت حق بیمه تکمیلی از منابع دولتی

سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه حدود 15 درصد همپوشانی بیمه‌ای در کشور وجود دارد، بر ضرورت شناسایی دو بیمه‌ای‌ها و محدود کردن آنها به استفاده از خدمات یک بیمه تاکید کرد.
سه‌شنبه 13 بهمن 1394 ساعت 16:45
وجود 15 درصد همپوشانی بیمه‌ای در کشور/ انتقاد از پرداخت حق بیمه تکمیلی از منابع دولتی نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه حدود 15 درصد همپوشانی بیمه‌ای در کشور وجود دارد، بر ضرورت شناسایی دو بیمه‌ای‌ها و محدود کردن آنها به استفاده از خدمات یک بیمه تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/42861.jpg وجود,15,درصد,همپوشانی,بیمه‌ای,در,کشور/,انتقاد,از,پرداخت,حق,بیمه,تکمیلی,از,منابع,دولتی Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر ضرورت رفع همپوشانی بیمه ای تاکید کرد و افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید تمهیدات مناسبی را برای جلوگیری از همپوشانی بیمه ای افراد درنظر گیرد تا افراد  همزمان نتوانند از خدمات چند شرکت بیمه گر استفاده کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، همپوشانی بیمه‌ای را از چالش های حوزه سلامت خواند وگفت: با رفع همپوشانی بیمه ای، خدمات رسانی به بیمه شدگان افزایش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، وجود شرکت های بیمه ای متفاوت را از عوامل همپوشانی بیمه ای در کشور خواند وگفت:  اگر بیمه پایه برای همه افراد به طور یکسان خدمات رسانی کند همپوشانی بیمه ای به وجود نمی آید بنابراین بهتر است همپوشانی بیمه ای رفع و همه افراد از یک بیمه پایه استفاده کنند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، با بیان اینکه بیمه پایه محل رقابت نبوده و مخصوص بخش بیمه  تکمیلی است، افزود: افراد در صورت لزوم می توانند از چندین خدمت بیمه تکمیلی استفاده کنند یعنی بیمه های تکمیلی برخلاف بیمه پایه می توانند متعدد و با هم رقابت کنند؛ در کشورهای پیشرفته همه افراد تحت پوشش بیمه پایه هستند و حتی در برخی مواقع بیمه به صورت اجباری به افراد ارائه می شود.

رستمیان، ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هنگام تمدید دفترچه های بیمه پایه به راحتی می توانند دو بیمه هایی را شناسایی و آنان را حذف کند.

وی جایگزینی کارت های الکترونیک را با دفترچه های درمان در رفع همپوشانی بیمه ای موثر خواند وگفت: با این کار از تخلفات همپوشانی بیمه ای جلوگیری می شود هر چند در شرایط فعلی این کار امکانپذیر نیست و نیازمند فراهم کردن زیرساخت ها است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی،  با انتقاد از اینکه برخی از سازمان ها برای پرداخت حق بیمه تکمیلی از منابع دولتی استفاده می کنند، تصریح کرد: در حالی که طبق قانون این کار تخلف است و جز در شرایط اضطرار  نمی توانند این کار را انجام دهند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان  اینکه  حدود 10 الی 15 درصد همپوشانی بیمه‌ای در کشور وجود دارد، بر ضرورت شناسایی دو بیمه‌ای‌ها تاکید کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر