هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی صدر مطرح کرد:

برداشت های بی‌رویه چوب بلای جان جنگل‌ها/ لزوم تامین نیاز چوب کشور از مسیر واردات

سرویس اجتماعی
سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر ضرورت حفاظت از جنگل ها و منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: برای حفاظت از جنگل‌ها، تامین نیاز چوب کشور از مسیر واردات ضروری است.
شنبه 15 اسفند 1394 ساعت 12:34
برداشت های بی‌رویه چوب بلای جان جنگل‌ها/ لزوم تامین نیاز چوب کشور از مسیر واردات سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر ضرورت حفاظت از جنگل ها و منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: برای حفاظت از جنگل‌ها، تامین نیاز چوب کشور از مسیر واردات ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/123273.jpg برداشت,های,بی‌رویه,چوب,بلای,جان,جنگل‌ها/,لزوم,تامین,نیاز,چوب,کشور,از,مسیر,واردات Icana

موید حسینی‌صدر در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ضرورت واردات چوب به کشور، گفت: با توجه به اهداف برنامه ششم توسعه مبنی بر حفاظت از جنگل‌ها، واردات چوب از ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم خوی وچایپاره در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری وضعیت زیست‌محیطی و آب وهوایی کشور، گفت:کشور ما به لحاظ بارش‌های جوی در شرایط نامناسب قرار گرفته ضمن اینکه از لحاظ منابع آبی نیز با کمبودهای جدی مواجه هستیم که مجموعه این مشکلات، به همراه تخریب‌ گسترده‌ جنگل‌ها در سال‌های اخیر، ضرورت حفاظت از جنگل‌ها را افزایش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه جنگل‌های کشور به شدت مورد تهدید قرار گرفته است، گفت: تهدیدات زیست‌محیطی حفاظت از جنگل‌ها را دشوار ساخته، در چنین شرایطی اگر برای تامین نیاز چوب کشور نیز دست به تخریب جنگل‌ ها زده شود سرمایه‌ای از دست خواهد رفت که بازسازی آن نیازمند زمانی طولانی است لذا برای تامین نیازهای چوبی کشور لازم است سیاستگذاری جدیدی صورت گیرد.

حسینی صدر رفع مشکلات احتمالی صنوف تولیدکننده چوب کشور را نیز یادآور شد وگفت: برای رفع مشکلات این صنوف واردات چوب می‌تواند موثر واقع شود در غیر این صورت دولت و سازمان حفاظت‌محیط زیست باید حرفه‌های جایگزین را برای آنها در نظر گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه استفاده بیش از حد از ظرفیت جنگل‌ها، آنها را رو به نابودی کشانده است، گفت: زمان بسیاری لازم است تا آسیب وارده شده به جنگل‌ها جبران شود اما در شرایط فعلی واردات چوب برای حل مشکل تولیدکنندگان کالاهای چوبی کشور و حفاظت از جنگل‌ها می‌تواند موثر واقع شود لذا با جدیت باید دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از تهیه پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب در کارگروه سازوکارهای اجرایی رفع موانع واردات چوب با رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفظ نباتات، دانشگاهیان و انجمن کارفرمایان صنایع چوب برای ارائه به کمیسیون زیربنایی دولت و تصویب و ابلاغ توسط هیات وزیران خبر داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000