هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی خواستار شد:

پایان فعالیت سیرک ها در سال 95/ محیط زیست استانداردهای لازم برای فعالیت باغ وحش ها را تدوین کند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از حیوان آزاری در سیرک ها بر ضرورت نظارت بیشتر سازمان محیط زیست تاکید کرد و گفت: بهتر آن است که فعالیت سیرک ها در سال 95 به طور کامل پایان یابد.
یکشنبه 1 فروردین 1395 ساعت 12:50
پایان فعالیت سیرک ها در سال 95/ محیط زیست استانداردهای لازم برای فعالیت باغ وحش ها را تدوین کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از حیوان آزاری در سیرک ها بر ضرورت نظارت بیشتر سازمان محیط زیست تاکید کرد و گفت: بهتر آن است که فعالیت سیرک ها در سال 95 به طور کامل پایان یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/78105.jpg پایان,فعالیت,سیرک,ها,در,سال,95/,محیط,زیست,استانداردهای,لازم,برای,فعالیت,باغ,وحش,ها,را,تدوین,کند Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در سال گذشته انتشار تصاویر و فیلم های حیوان آزاری در فضای مجازی اذهان عمومی را جریحه دار کرد، گفت: تعدد انتشار چنین فیلم هایی می رساند که باید در زمینه حمایت از حیوانات غیروحشی قوانین جدیدی مصوب شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تدوین ماده واحده قانونی به منظور ساماندهی وضعیت حیوانات غیر وحشی و رها شده در شهرها را از سوی سازمان محیط زیست در جلوگیری از حیوان آزاری موثر دانست و گفت: به طور حتم مجلس نیز از این موضوع حمایت خواهد کرد؛ البته فرهنگ سازی و آموزش، برخورد قاطع با حیوان آزاران، تشدید نظارت ها از سوی شهرداری ها و سازمان محیط زیست و رفع خلاء های قانونی در جلوگیری از حیوان آزاری نیز  موثر است.

برخورد قاطع با حیوان آزاران و فرهنگ سازی را برای حمایت بهتر از حیوانات ولگرد و بی سرپرست لازم دانست و افزود: جامعه نیازمند قانون حمایت از حیوانات است و مادامی که این خلاء قانونی به چشم می خورد شاهد افزایش این حوادث ناگوار هستیم؛ امیدواریم با فرهنگ سازی و برخورد قاطع با حیوان آزاران خشونت و حیوان آزاری که مقدمه ای برای جنایت در سطح جامعه به شمار می رود کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر ضرورت توجه به علت های روانشناسانه و ریشه یابی دلایل روی آوردن افراد به حیوان آزاری تاکید کرد و افزود: با حیوان آزاری به صورت ریشه ای باید برخورد کرد البته هر چند واکنش های خوبی از سوی  رسانه ها به حیوان آزاری ها صورت گرفت ولی برای اینکه قانونی برای مبارزه با حیوان آزاری تصویب نشده بنابراین در آینده نیز انتشار عکس و فیلم های حیوان آزاری دور از ذهن نخواهد بود؛  امیدواریم شهرداری ها و سازمان محیط زیست در سال 95 روندی را در پیش گیرند که چنین معضلاتی دیگر در کشور تکرار نشود.

وی با بیان اینکه آمار همه حیوان آزاری ها منتشر نمی شود، تصریح کرد: برای اینکه برخی از حیوان آزاری ها علنی نمی شود بنابراین نسبت به آن آگاهی پیدا نمی کنیم و نمی توان آمار درستی نسبت به حیوان آزاری ها در کشور داشته باشیم.

سعیدی بر ضرورت ورود جدی سازمان محیط زیست و شهرداری ها به موضوع حیوان آزاری ها تاکید کرد و یادآور شد: سازمان محیط زیست و شهرداری ها باید برای جلوگیری از چنین معضلاتی در سال95 تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند که چنین تخلفاتی موجب جریحه دار شدن اذهان عمومی نشود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود:  تدوین قانون حمایت از حیوانات بی سرپرست، برخورد قضایی مناسب با حیوان آزاران و ترویج و ارتقا فرهنگ مقابله با حیوان آزاری،  جلوگیری از کشتار حیوانات ولگرد و بی سرپرست و حمایت سازمان های مردم نهاد از حقوق حیوانات را در جلوگیری از حیوان آزاری موثر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درمورد انتشار تصاویر و فیلم های حیوان آزاری در فضای مجازی، گفت: از آنجایی که اقدام متخلفان برای انتشار چنین فیلم ها و تصاویری نشانه دهن کجی به قانون است بنابراین ممکن است آمار جرائم آنها بیشتر از چیزی باشد که منتشر می شود بنابراین مسئولان ذی ربط باید برای جلوگیری از چنین تخلفاتی برخورد جدی و قاطعی با متخفان صورت دهند که چنین موضوعی به یک رویه در کشور تبدیل نشود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس نهم، با انتقاد از حیوان آزاری در سیرک ها بر ضرورت نظارت بیشتر سازمان محیط زیست تاکید کرد و افزود:  نباید برای انجام برخی تفریحات اقدام به حیوان آزاری و حرکت های غیرقانونی در سیرک ها کرد، سازمان محیط زیست باید در حوزه حیات وحش با دقت عمل بیشتری ورود کند و با متخفان برخورد کند؛ البته بهتر آن است که فعالیت سیرک ها به طور کامل پایان یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  بر ضرورت ساماندهی باغ وحش های کشور در سال 95 تاکید کرد و افزود: برای اینکه اکثر باغ وحش های کشور استانداردهای لازم را برای نگهداری از حیوانات ندارند ضروری است سازمان محیط زیست در سال  95 برای باغ وحش های کشور استاندارد و شاخص های مناسبی تعریف کند تا وضعیت حیوانات بهبود یابد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر