خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/04/12 14:00:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

هدف آمریکا از ایراد اتهام به ایران، کمرنگ نمودن شکست سیاسی آنان در مذاکره است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هدف آمریکا از ایراد اتهام به ایران مبنی بر دخالت نظامی در عراق از طریق حزب الله اقدامی در جهت کمرنگ نمودن شکست سیاسی آمریکا در مذاکره با ایران است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اتهامات اخیر آمریکا علیه ایران مبنی بر دخالت نظامی ایران در عراق از طریق حزب الله لبنان، تصریح کرد: بحث‌های مطرح شده در این خصوص عمدتا شایعات مربوط به جنگ روانی است.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی سالمی که حزب الله در لبنان به دست آورد، توطئه‌هایی برای تخریب الگوی مقاومت حزب الله در پیش گرفته شد و سعی شد در داخل خود لبنان گروه‌های دیگری سرکار بیاورند تا لبنان دچار جنگ سیاسی داخلی شود و ایراد این اتهامات به حزب الله، در همین راستا ارزیابی می‌شود.

نماینده اسلام آباد غرب متذکر شد: بین شیعیان عراق و لبنان یک همسویی معنوی وجود دارد و به هیچ وجه هیچ گروه شیعی علیه حکومت عراق اقدامی نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: زمانی که آمریکا بحث مذاکره را مطرح کرد، اتهاماتی را همزمان به ایران وارد نمود و اینچنین عنوان می‌شد که هدف از این مذاکرات پایان دادن به مداخلات ایران در عراق است.

فلاحت پیشه گفت: هدف از ایراد اتهامات به جمهوری اسلامی ایران کمرنگ نمودن شکست سیاسی است که آمریکا از آغاز مذاکره با ایران متحمل شده بود چون بعد از 27 سال قطع رابطه ایران و آمریکا، این آمریکا بود که درخواست رسمی برای مذاکره داد ولی ایران هوشمندانه و در قالب کنوانسیون ژنو وارد مذاکره با آمریکا شد.

وی افزود: در واقع ایران در قالب این کنوانسیون وظایف آمریکا در عراق را به آنها گوشزد کرد.

فلاحت پیشه یادآور شد: فضای خبری و رسانه‌ای که آمریکا راه می‌‌اندازد بسیار متفاوت از شیوه التماس آمیز آنها در مورد مذاکره با ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet