هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کولیوند

اما و اگرهای حدنصاب آراء در لایحه جامع قانون انتخابات/حدنصاب 50 درصدی رای ، انتخابات را در بسیاری از حوزه های انتخابیه به دور دوم می کشاند

سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون شوراها درباره حدنصاب آراء در لایحه جامع قانون انتخابات گفت: حدنصاب 50 درصدی رای ، انتخابات را در بسیاری از حوزه های انتخابیه به دور دوم می کشاند
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1395 ساعت 10:49
اما و اگرهای حدنصاب آراء در لایحه جامع قانون انتخابات/حدنصاب 50 درصدی رای ، انتخابات را در بسیاری از حوزه های انتخابیه به دور دوم می کشاند نایب رییس کمیسیون شوراها درباره حدنصاب آراء در لایحه جامع قانون انتخابات گفت: حدنصاب 50 درصدی رای ، انتخابات را در بسیاری از حوزه های انتخابیه به دور دوم می کشاند http://cdn.icana.ir/d/019/201601106839532777.jpg اما,و,اگرهای,حدنصاب,آراء,در,لایحه,جامع,قانون,انتخابات/حدنصاب,50,درصدی,رای,،,انتخابات,را,در,بسیاری,از,حوزه,های,انتخابیه,به,دور,دوم,می,کشاند, Icana

محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه همه سیاست های در مورد انتخابات در راستای لایحه جامع قانون انتخابات انجام می شود، اظهار داشت: قانون جامع انتخابات که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد در آن بندهایی را آورده اند که برای مثال حد نصاب را برای ورود به مجلس 50 درصد کل آراء ماخوذه بیان کرده اند.

نماینده مردم کرج و فردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این خصوص گزارشی را تهیه کردیم و از طریق دفتر رییس مجلس شورای اسلامی نکاتی را به مقام معظم رهبری عنوان کردیم.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حد نصاب 50 درصد بسیاری از شعبات ما را به دور دوم می کشاند این در حالی است که به طور کلی مشارکت و انگیزه مردم در دور اول بیشتر است.

کولیوند با بیان اینکه با در نظر گرفتن حد نصاب پایین تر می توان نتیجه بیشترحوزه های انتخابیه را در دور اول مشخص کرد، گفت: با کاهش حد نصاب 25 درصدی به 20 درصد نتیجه بسیاری از شعبات در دور اول مشخص می شود.

وی با بیان اینکه هنوز سیاست های کلی انتخابات توسط مقام معظم رهبری به دستگاه های مربوطه ابلاغ نشده است، افزود: طبیعی است که قانون انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس شورای اسلامی در جزئیاتی متفاوت از یکدیگر باشند چون انتخابات ریاست جمهوری ملی و انتخابات مجلس حوزه بندی های جدایی دارد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی  متذکر شد: جضور مردم در حوزه های مختلف تفاوت دارد که این موضوعات باید مورد توجه قرار گیرد. شرایط انتخابات در مناطق مرزی مشکلات خاص خود را دارد.

وی افزود: درست است که قانون کلی باید برای برگزاری انتخابات تهیه شود ولی در جزئیات آن باید با تهیه آئین نامه هایی که مغایر با قانون جامع نباشد قسمتی از مشکلات انتخابات را بر طرف کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000