هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بائوج لاهوتی:

کارگروهی از دولت و مجلس ساماندهی بازار مسکن را برعهده بگیرد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت تعیین کارگروهی از دولت و مجلس برای ساماندهی بازار مسکن در کشور تاکید کرد.
جمعه 24 اردیبهشت 1395 ساعت 14:32
کارگروهی از دولت و مجلس ساماندهی بازار مسکن را برعهده بگیرد عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت تعیین کارگروهی از دولت و مجلس برای ساماندهی بازار مسکن در کشور تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/59598.jpg کارگروهی,از,دولت,و,مجلس,ساماندهی,بازار,مسکن,را,برعهده,بگیرد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تاکید بر ضرورت تعیین کارگروهی از دولت و مجلس برای ساماندهی بازار مسکن در کشور، گفت: نیاز سالانه کشور به واحد مسکونی در حدود یک میلیون و 500 هزار واحد است که بی توجهی به تامین این میزان نیاز تبعاتی چون گرانی و رشد بی سابقه نرخ ها را در پی دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت برای بحث مسکن و خروج آن از رکود باید سازوکاری مشخص و برنامه ای مدون ارایه کند، تصریح کرد: در حال حاضر بحث مسکن اجتماعی درحد طرح باقی مانده و اقدام عملی برای این موضوع صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه ارایه تسهیلات برای خرید یا ساخت مسکن باید با توان مالی اقشار متوسط و ضعیف جامعه همسو باشد، افزود: اکنون بسیاری از تسهیلات اعطایی به مردم برای بحث مسکن با قدرت مالی مردم همخوانی ندارد.

 

انتقاد از وجود رقابت های ناسالم در بازار مسکن 

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی مسکن و نرخ های آن بازاری رقابتی را برای کسب سود بیشتر رقم زده است، گفت: توجه به انبوه سازی در کشور می تواند قفل بازار مسکن را باز کند،زیرا بسیاری از افزایش نرخ ها نتیجه کمبود عرضه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بازار مسکن در حال حاضر متاثر از رفتار های برخی دلالان و سواستفاده کنندگان است.

بائوج لاهوتی ارایه تسهیلات مناسب به انبوه سازان را گامی مثبت در راستای تنظیم بازار خواند و تصریح کرد: دولت باید اقدام به پرداخت تسهیلاتی کارآمد به انبوه سازان با نظارت دقیق بر روند هزینه کرد ان داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس بارها در خصوص ساماندهی بازار مسکن و کمک به دولت در این باره اعلام آمادگی کرده حال نیز امید است با تشکیل کارگروه ها و کمیته هایی مشخص ساماندهی بازار مسکن پیگیری شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط