هفته دفاع مقدس
1395/03/09 15:19:31
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد:

ساخت تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین در فردو بر اساس توافق هسته ای/روسیه برای اجرای طرح های هسته‌ای باید تضمین دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: بر اساس توافق هسته ای، تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین در فردو ساخته می شود، از این رو بر اساس برجام این سایت باید به یک مرکز تحقیقاتی برای تولید ایزوتوپ های پایدار تبدیل شود.
ساخت تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین در فردو بر اساس توافق هسته ای/روسیه برای اجرای طرح های هسته‌ای باید تضمین دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: بر اساس توافق هسته ای، تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین در فردو ساخته می شود، از این رو بر اساس برجام این سایت باید به یک مرکز تحقیقاتی برای تولید ایزوتوپ های پایدار تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201601103927893768.jpg ساخت,تأسیسات,تولید,ایزوتوپ‌های,سنگین,در,فردو,بر,اساس,توافق,هسته,ای/روسیه,برای,اجرای,طرح,های,هسته‌ای,باید,تضمین,دهد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ایران و روسیه برای تبدیل مرکز غنی‌سازی اورانیوم سابق فردو به تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین، گفت: این اقدام بر اساس توافق هسته ای صورت می گیرد، زیرا در برجام تأکید شده که سایت فردو باید به یک مرکز تحقیقاتی برای تولید ایزوتوپ های پایدار تبدیل شود.

منتخب مردم ورامین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر بر اساس برجام باید حدود  1044  سانتریفیوژ در تأسیسات فردو فعال باشد، از این رو ایجاد تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین در راستای توافقات صورت گرفته در مذاکرات هسته ای انجام می شود.

وی با اشاره به سوابق روسیه در اجرای طرح های هسته ای کشورمان، افزود: من در هفته گذشته با تعدادی از مقامات روسیه ملاقات داشتم و در آن دیدار اعلام کردم که ایران در توافقات بین المللی به ویژه با روس ها، این مشکل و دغدغه را داریم که روسیه در اجرای توافقات دچار فراز و نشیب های بسیاری هستند و تصمیماتشان تحت تأثیر مسائل سیاسی است.

این منتخب مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی برای واگذاری طرح های هسته ای به روسیه باید با مقامات این کشور اتمام حجت کند، تا روس ها در اجرای توافقات بار دیگر شانه خالی نکنند.

شرکت انرژی هسته‌ای «روس اتم» روسیه روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد روسیه و ایران در تلاش برای تبدیل مرکز غنی‌سازی اورانیوم سابق فردو به تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین هستند.

در این بیانیه آمده است مسکو و تهران درحال پیشرفت درخصوص موافقتنامه‌ای در زمینه تبدیل مرکز غنی‌سازی اورانیوم سابق فردو به تأسیسات تولید ایزوتوپ‌های سنگین هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet