آغاز هفته وحدت
1395/03/09 15:01:16
سرویس فرهنگی
بائوج لاهوتی:

وزارت ورزش برای حل مشکل خروج از کشور بازیکن-سربازان لایحه بدهد/ شرایط تیم ملی، خاص است

یک نماینده مجلس معتقد است در شرایطی که تیم ملی باید در عرصه های جهانی حضور داشته باشد، لزومی ندارد درگیر مسائل کوچکی همچون خدمت سربازی بازیکنان و ایجاد محدودیت برای آنها شویم.
وزارت ورزش برای حل مشکل خروج از کشور بازیکن-سربازان لایحه بدهد/ شرایط تیم ملی، خاص است یک نماینده مجلس معتقد است در شرایطی که تیم ملی باید در عرصه های جهانی حضور داشته باشد، لزومی ندارد درگیر مسائل کوچکی همچون خدمت سربازی بازیکنان و ایجاد محدودیت برای آنها شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/117328.jpg وزارت,ورزش,برای,حل,مشکل,خروج,از,کشور,بازیکن-سربازان,لایحه,بدهد/,شرایط,تیم,ملی،,خاص,است Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره محدودیت همراهی با اردوهای تیم ملی در سفرهای خارجی برای بازیکنانی که خدمت سربازی آنها به پایان نرسیده، گفت: این ماجراها و ممنوعیت ها باید هرچه سریعتر تمام شود زیرا وقتی مساله تیم ملی در میان است و مثلا تیم فوتبال باید در بازی های جام جهانی حضور داشته باشد، لزومی ندارد سرمربی را درگیر مسائل کوچکی همچون خدمت سربازی کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید مسائل خاص را به یک بحران عمومی تبدیل کرد، افزود: هر سال این مساله، آنقدر بزرگ می شود که گویی موضوع دیگری برای طرح و رسیدگی وجود ندارد؛ آیا ما چند وقت پیش برای کسانی که سالیان سال غیبت داشتند، قانون نگذاشتیم و آنها را معاف از سربازی نکردیم؟

وی ادامه داد: بچه پولدارهایی که رفتند کشورهای خارجه و عیش و خوشی کردند، الان شرایطی برای آنها فراهم شده که برمی گردند و با پرداخت پول غیبت خود را جبران می کنند؛ لذا جای تاسف است که وقتی می خواهیم دو سه نفر برای تیم ملی اعزام کنیم که بروند برای کشور افتخارآفرینی کنند، همه قانونمند می شویم!

لاهوتی بیان کرد: اگر خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد، دولت لایحه بیاورد یا اگر سازمان نظام وظیفه می تواند مساله را حل کند، به دیده اغماض با این موضوع ملی برخورد کند زیرا این موضوع به راحتی قابل حل است.

این نماینده مجلس با اشاره به برخی تسهیلات برای نخبگان علمی در سفرهای خارجی، تصریح کرد: هم اینک نیز دیر نشده و اگر وزارت ورزش با همت دولت، لایحه دوفوریتی بیاورد، ظرف72 ساعت موضوع حل می شود زیرا در صحبت های رییس جمهور اشاره شده بود که باید بیشتر به لایحه توجه شود؛ پس اکنون هم لایحه ارائه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet